Etiketa: tahiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Tahirin. I akuzuari zbraz ‘thesin’ me akuza: ‘Ka politikanë që kanë vrarë njerëz!
Është shtyrë për më datë 19 shtator gjyqi në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.  Tahiri akuzohet tashmë për tre vepra të rënda penale, që kanë të bëjnë me trafik droge dhe pjesëm...
Çfarë do të thotë gjykimi i Saimir Tahirit?
Koment/ Mediat u gëzuan për lajmin,  gjatë gjithë ditës kishin qenë o pa bukë, o me pak ' thërrime'. Mediat në shërbim të kundërshtarit u gëzuan aq sa u shqyen ekranet dhe portalet... Nuk vura ...
Ish ‘Tahiri’: 5 minuta intervistë- tre fjalë që nuk mund të thuhen, 3 kërcënime dhe një fjalë fyese të lehtë ‘lepur’.
Ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, doli para gazetarëve për të bërë publike vendimin e gjykatës italiane e cila ka pushuar hetimet duke e deklaruar të pafajshëm.  Gjithashtu Tahiri kishte dh...
Mali i Zi konfirmon: ‘Saimir Tahiri ka udhëtuar me yaht drejt Italisë’. Rindizen ‘motorët’ gati të fikur të hetimit.
Ndërsa prokurorëve për Krime të Rënda iu ka mbetur edhe një muaj afat për të vendosur për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, në duart e tyre ka mbërritur përgjigja e letërporosisë n...
Nuk mund të ‘heshtë’ dosja “Tahiri”, prokurorët marrin në pyetje Moisi Habilajn
Ish- kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara ndodhën në Itali, ndërsa sonte pritet që të marrin në pyetje anëtarët e grupit “Habilaj”. Moisi Habilajn, Nezar ...
Ambasada Amerikane për ‘Fax News’: “Lirimi i Tahirit është kryer nën presion mbi gjykatën!”
  Pas  vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për lirimin nga akuzat të ish- ministrit Tahiri, ka reaguar edhe Ambasada e SHBA në Tiranë. Për FaxNews, ambasada e SHBA është shpr...
Gjykata e Krimeve të Rënda liron Saimir Tahirin, që sot mund të bëhet prapë ministër
Që sot, Gjykata ka liruar nga çdo akuzë ish ministrin Saimir Tahiri, i akuzuar për përfshirje në banda kriminale të trafikut ndërkombëtar të drogës dhe armëve. Që sot, Tahiri mund të bëhet prapë m...
Ish ministri Tahiri mbërrin në Gjykatën e Krimeve të Rënda për ‘masën e sigurisë’. FOTO
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda, ku ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë. Tahiri aktualisht ndodhet në masë sigurie ‘arres...
Ambasadori Lu: Tahiri duhet të gjykohet bazuar mbi prova “jo mbi presione dhe ryshfete”.
Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, i pyetur mbi seancën që pritet të mbahet nesër në Gjykatën e Apelit ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ka deklaruar se vendimi i Apelit duhet...
Saimir Tahiri nuk dorëzohet, kërkon liri në prag të gjykimit.
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri kërkoi për herë të dytë heqjen e masës së sigurisë ‘arrest shtëpie’ dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda disa ditë më parë. Kanë qenë avokatët e Tahirit, ...
Faqja 1 prej 1312345...10...E fundit »