Etiketa: teatri

Këshilltari i Metës, ish i burgosur për përvetësim pronash, padit në Gjykatë ‘përvetësimin’ e Teatrit.
Koment/ Ashtu siç kishte paralajmëruar me pare, Presidenti i Republikës, Ilir Meta iu drejtua sot Gjykatës Kushtetuese sërish për çështjen e Teatrit Kombëtar. Por si njeriu që do të dorëzont...
Meta për Teatrin/ Veliaj për Metën: “Graj gomarit tat”, zoti president!
Kryetari i shtetit, ilir Meta, sot iu ka bërë qoken disa aktoreve te Teatrit Kombetar qe jane ankuar pse qeveria e ka kaluar Teatrin nen pergjegjesine zyrtare te Bashkise se Tiranes. Presidenti Me...
Shoqërohen në polici regjisori Robert Budina dhe arkitekti Merzhani/ Thyen ligjin e izolimit nga COVID.
Janë shoqëruar në polici Robert Budina dhe Kreshnik Merzhani, pasi u mblodhën këtë të martë para Teatrit Kombëtar për të dhënë një komunikatë për mediat. Policia me forcat Shqiponja shpërndanë grum...
Ç’janë këta pseudo artistë që duan të na e lënë qytetin pa Teatër?!
Nga: Genti Kame/ ‘Pse duan këta njerëz ta lënë qytetin pa një teatër të vërtetë? Ç’interesa ekonomike dhe politike kanë? Si mundet të mbrosh një institucion si vend i shenjtë, kur njerëzit që e...
Basha mesazh të koduar Ramës për Teatrin: ‘More miliona euro nga bandat, dhe… nuk na dhè një centesë!
KOMENT/ Pas serisë së protestave të PD dhe falimentimit të tyre, prej kohësh demokratët ‘sy-çelët’ kanë zbuluar se qëndron një fermeNt që herë i zgjon e herë i shuan protestat. Prej kohësh është z...
ARTAN IMAMI: ‘TEATRI?… PO JA KËSHTU SI KJO GODINË’, THA KADARE DHE SHIKONTE SUVANË QË BINTE
Aktori i njohur Artan Imami është angazhuar në diskutimet rreth Teatrit të ri që është planifikuar të ndërtohet. Ai nuk e pranon me vete se si mund të funksionojë më ajo ndërtesë si Teatër.. Im...
Si e tjetërsuan Kinostudion Berisha dhe Basha; si dhe ‘Teatri’ sot…
-...qeveria e drejtuar nga kryeministri Sali Berisha mori një vendim për t’u dhënë në përdorim ambientet e Kinostudios, rreth 80 mijë metra katrorë, disa televizioneve private-   Kreu i...
BE mbi Teatrin: ‘Ndërtesë e re apo jo!?, kjo i takon qeverisë. Por çështja është politizuar’.
Përfaqësuesi i delegacionit të BE-së në Tiranë, Luiggi Soreca ka folur për çështjen e Teatrit Kombëtar, që është kthyer sërish në temën kryesore të ditës dhe më të diskutuarën. Soreca e ka konside...
BASHA: ‘QARTË DHE SHQIP, DUHET NJË GODINË E RE PËR TEATRIN KOMBËTAR’
Altin Basha, regjisor, një prej artistëve më  në zë të brezit të tij, ka reaguar mbi fatin e teatrit të vjetër dhe të ardhmen e një teatri tjetër, të ri. Ai shkruan: ‘Qartë dhe shqip, unë mendo...
NDRIÇIM XHEPA: TEATRI DUHET PRISHUR DHE NDËRTUAR NJË NDËRTESË E RE!
Kryeministri Edi Rama ka postuar deklaratën e një tjetër aktori shumë të mirënjohur, i cili thotë për Teatrin se “duke pasur parasysh kondicionet në të cilat është ndërtuar kjo ndërtesë nga italia...
Faqja 5 prej 10« E para...34567...10...E fundit »