Etiketa: termet

Tërmet tjetër në qendër të Italisë
Një tërmet i fuqishëm ka goditur Italianë sot pasdite. Siç shkruajnë mediat italiane tërmeti ka qenë i shkallës 4.4 gradë Rihter. Instituti italian i sizmologjisë raportoi se tërmeti ka rënë në...
Tre tërmete në Reps sot herët në mëngjes
Veritas.com.al/ Tre tërmete të njëpasnjëshme kanë goditur vendin tonë sot në mëngjes. I pari  ka goditur në ora 04.55, por me një densitet jo të lartë (2.2 ballë të shkallës Rihter); ndërsa her...
Itali : Tërmeti më i fuqishëm i dekadave të fundit, afër Norcia; 20 të plagosur.
  Një tërmet i fuqishëm ka goditur zonën pranë Norcia, në qendër të Italisë, duke shkatërruar ndërtesa të shumta. Kështu sapo kanë njoftuar agjencitë e lajmeve BBC, Ansa dhe Reuters. Ky...
Tërmet i fuqishëm në Italinë Qendrore
  Dy tërmete të fuqishëm kanë goditur Italinë Qendrore, duke shkatërruar ndërtime dhe duke bërë që banorët të frikësuar të dalin në rrugë. Tërmeti që ra në ora 19.10, sipas orës lokale,...
8 lëkundje tërmeti në Gjirokastër, banorët po hezitojnë të hyjnë në shtëpi
Nga njoftimet qe vijnë nga Gjirokastra, që u godit nga tërmeti i thuajse gjithë natës, sot në mëngjes banorët po hezitojnë hyjnë nëpr shtëpitë e tyre. Gjirokastritët e kaluan natën jashtë, nën mas...
Tërmet 4.2 ballë goditi vendin tonë
Një tërmet 4.2 ballë ka tronditur token e Tiranës dhe të Shqipërisë së Mesme rreth mesnatës. Sipas të dhënave, tërmeti e ka pasur epiqendrën 49 km larg qendrës së Tiranës, në lindje të saj, që për...
Giulia 10 vjeç ia doli të shpëtojë motrën; zjarrfikësi lutet pse nuk mundi të shpëtojë 10 vjeçaren
Një zjarrfikës i ka shkruar një letër prekëse një fëmije që vdiq në tërmetin Italian. Giulia Rinaldo, 10 vjeç, u gjet mbi trupin e motrës së vogël,  Giorgia, e cila u nxor e gjallë 16 orë pasi ...
Italia në ditë zie për viktimat e tërmetit
Një ditë zie ka filluar në Itali për të paktën 300 njerëz që vdiqën kur një tërmet i fuqsihëm goditi zonën malore të Italisë Qendrore. Kryeministri Matteo Renzido të marrë pjesë në funerale në ...
Në tërmetin e Italisë vdiq një dhe u plagosën shtatë shqiptarë/ Mediat
Gjatë tërmetit të fuqishëm që përfshiu sot, herët në mëngjes, Italinë Qendrore kanë mbetur të plagosur edhe pesë shqiptarë. Të plagosurit ndodhen në Amatrice, një qytet malor që u përfshi nga godi...
Tërmeti në Itali: 267 të vdekur, 400 të plagosur; shpallet gjendje e jashtëzakonshme
  (Updated) Sot në mëngjes, e Mërkurë, në qendër të Italisë ka rënë një tërmet i fuqishëm. Sipas Reuters janë shembur shumë ndërtesa dhe janë parë çati shtëpishë që tundeshin. Nga të...
Faqja 12 prej 12« E para...89101112