Është konfirmuar viktima e shkaktuar si pasojë e tërmetit që ka rënë mëngjesin e sotëm.

Korespodentja e Top Channel ka bërë me dije se në Kurbin një person ka rënë nga ballkoni dhe si pasojë ka humbur jetën.

Situata më alarmante është në Durrës, ku deri më tani fatmirësisht nuk raportohet asnjë viktimë.