Etiketa: tirana

FOTO: Bora sapo zbardhi Tiranën, priten lajme nga periferia e vendit.
Në kryeqytet ka nisur sërish bora. Reshjet e borës kanë përfshirë edhe qarkun e Tiranës.  Përveç mëngjesit të sotëm ku në disa zona reshjet ishin më të dukshme, në mesditë ka nisur sërish në të gj...
‘Sheraton’ largohet nga Shqipëria; ATOA: ‘Dhurata më e keqe që i bëhet turizmit për Vit të Ri’.
Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka njoftuar se rrjeti i njohur i hotelerisë Sheraton do të largohet nga Shqipëria duke filluar nga 1 Janari 2018! Në një deklara...
Tirana s’ka më fjalë për Jerusalemin.
Frrok Çupi/ Them se ‘nuk ka më’ fjalë, sepse Tirana flet pa pushim për ‘heroizmin’ gjatë Luftës së Dytë. Ndërsa tani kur realisht po mbyllet kapitulli i fakteve dhe padrejtësive historike ndaj hebren...
FOTO: Tirana gjatë natës
Nëse dy net të kaluara Tirana festoi ‘Natën e Bardhë’, mbrëmë nata ishte përtej romantikes: Një natë e frikshme. Pas orës 04.00 reshjet u shtuan deri në të pabesueshme. Kush mundi të mbyllej në sh...
Dy 17 Nëntorë fqinj, të dy të debatueshëm.
Nga L. Skiro/ Sot, 17 Nëntori comemorohet nëTiranë dhe në Athinë. Në Athinë përkujtohet në dy kuptime: Edhe si lëvizje anarkiste e studentëve në vitin 1974, por edhe si lëvizje që rrëzoi Jun...
A do të shitet NBG Bank? Priten veç oferta më të larta.
Këshilli Drejtues i Bankës Kombëtare Greke (NBG Albania) pritet të vendosë nëse do të pranojë një nga ofertat e bëra për të blerën bankën, apo do të shtyjë me disa muaj procesin. Shoqëria e sig...
Tirana, akoma asnjë ndihmë për viktimat e Houston në Amerikë…
Nga: L. Skiro/ Akoma nuk ka lajm se qeveria a shteti shqiptar të kenë vënë në plan ndonjë ndihmë sado simbolike për ndihmë ndaj viktimave të stuhisë ‘Harley’ në Houston të Shteteve të Bashkuara...
TIRANË: Numërohen 180 kuti. PS kryeson me 9 mijë vota. LIBRA merr një mandat.
Tirana është 'hambari' më i madh i votave për përfaqësues në Kuvend, me 34 mandate. Deri tani janë numëruar 180 kuti votimi, nga 1198 që ka gjithsej. Udhëheq PS me 29786 vota, ose 48 %. PD k...
E bukura borë në Tiranë, por me 30 aksidente brenda natës.
(FOTO: Bora mbrëmë në Tiranë)/ Me siguri nuk është tërësisht faji i borës, por më shumë mund të jetë entuziazmi i tepërt i njerëzve të pamësuar me huqet e borës, që ka shkaktuar gjithë këto aks...
Tirana nuk ka Akropolis
Frrok Çupi/ Po të kishte, nuk do të kishim synuar Akropolisin e Athinës. Se nuk do të na kishte hyrë në “urinë” tonë urbane dhe estetike. Kryetari i qeverisë do të kishte gjetur një figurë tjetër “...
Faqja 19 prej 20« E para...10...1617181920