Etiketa: top-channel

Ben Blushi, dorëheqje të papritur nga drejtimi i Top Channel
Drejtori i Përgjithshëm i Top Channel, Ben Blushi është larguar nga drejtimi i këtij televizioni. Lajmi është konfirmuar edhe nga Report Tv dhe bëhet fjalë për një dorëheqje të papritur. Ndërko...
Intervista për TCH/ Gazetarja e BBC, Yalda Hakim që shpëtoi studentët: ‘Ia kisha borxh vendit tim!’
Përmes fondacionit që mban emrin e saj i shpëtoi këto vajza  nga ferri Afganistanit duke i strehuar në Shqipëri.Prezantuesja e BBC Yalda Hakim nuk e la me kaq.Udhëtoi nga Londra drejt Shëngjin...
Sondazhi i Top Channel dhe IPSOS/ 38% e shqiptarëve mendojnë se Shqipëria është në drejtim të duhur, njësoj si në shkurt
Kompania për Marketing dhe Hulumtim të Opinionit Publik (IPSOS), një nga kompanitë lider të sondazheve në botë, sonte në emisionin “Open” paraqet sondazhin e dytë të opinionit publik në Shqipëri...
VIDEO: Shikoni aktin e tmerrshëm të dhunës së protestuesve mbi gazetarin.
Përplasje të forta ka pasur sot me policisë dhe banorëve të zonës së Astirit në kryeqytet, pasi IKMT ndërhyri sot për të prishur banesat pa leje në kuadër të projektit të Unazës së Re. Gazetarë...
Transmetuesit televiziv bashkohen kundër Klan dhe Shijak Tv që ‘thyejnë ligjin e konkurrencës’.
Transmetuesit televiziv në vend: Report Tv, News 24, Top Channel, Vizion Plus, Ora HD dhe Ora News i janë drejtuar ditën e sotme Autoritetit të Mediave Audiovizive, lidhur me nisjen e transmetimev...
Intervistë për TCH/ Miroslav Lajčák: Opozita të ndalë përshkallëzimin e dhunës, po e kthejnë vendin në vitet ‘90
Miroslav Lajčák, kryesuesi i tanishëm i OSBE-së dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane i Sllovakisë, në përmbyllje të vizitës në Tiranë, në një intervistë për gazetarin e Top Channel, Muha...
Rama, nga Berlini: ‘Kush thotë se u mbyllën dyert për negociatat me BE, thotë atë që mendon’.
Intervistë për Top Channel/ Kryeministri Edi Rama shprehet i bindur se Shqipëria do të ketë hapjen e bisedimeve për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Në përfundim të Samtit të Berlinit kry...
Ben Blushi, mes vjollcës dhe gjithë të tjerave….
Nga: Veritas.com.al/ ‘Gjithë të tjerave’... do të thotë ‘ gjithë ngjyrave të tjera’, përveç vjollcës. Ben Blushi, tash më në fund, por jo pozita e fundit- emërtohet si drejtor i Përgjithshëm i T...
Media: Sokol Balla i TCH shkarkohet nga detyra. Risia: e zëvendëson dikush nga ‘Klan’
Mësohet se drejtori  ‘senior’ i Televizionit Top Chanel, Sokol Balla, është shkarkuar sot nga detyra. Disa dështime të kohëve të fundit të TCH, me sa duket, e kanë prurë ujin në ‘vijën’ përgjegjës...
SOFT: Edi Rama tregon kush e urdhëron ‘hip, zbrit!’ dhe kush i kujdeset për zërin.
Kryeministri dhe kryetar i PS, Rama, ka treguar ‘sinqerisht, sot në programin televiziv ‘Wake Up’ të "Top Channel", disa hollësira nga jeta e përditshme. Ai ka treguar se kush kujdeset për zëri...