Etiketa: trafik

Si në filma ‘Western’ në Qafë Thanë, trafikantët betejë mes grupeve për të shpëtuar drogën, arrestohet njëri
Qe ne ora 5 te mengjesit Pogradeci, sidomos zona turistike e Tushemishtit, eshte zgjuar nga beteja me arme zjarri mes gruoeve te trafikanteve te droges. Policia ka arrestuar një 43 vjeçar dhe k...
Trafiku i rënduar ‘për në Veri’ identifikon zonat katolike të vendit.
Koment/ Disa media kanë transmetuar një lajm për bllokimin e trafikut ' në dalje të Tiranës drejt Veriut'.  Por sigurisht, gazetarët e pamëuar dhe drejtuesit e tyre nuk kanë mundur ta zhvillojn...
Blic anti-drogë në Evropë: çmontohet grupi shqiptar
-Forcat policore të Belgjikës, Francës, Italisë dhe Holandës kanë kryer 61 urdhra arresti kundër një grupi kriminal shqiptar: janë edhe 8 italianë- Nga: Luca Sablone / Një grup kriminal i rr...
Policia: “Ju që shkoni sot për Durrës, kaloni më mirë nga Elbasani, Vora nuk kalohet.
Apeli i policisë që në mëngjes është ky: Kush s’ka destinacion Gjirin e Lalzit, më mirë t të kalojë nga Ndroqi ose nga Kërraba. Policia Rrugore ka kërkuar nga drejtuesit e makinave që të devijo...
Trafiku i rënduar u jep shkas ‘të fortëve’ të ushtrojnë terror.
Një situatë e pakëndshme e shkaktuar si pasojë e trafikut të shumtë ka ndodhur pasditen e sotme në kryqëzimin e Lezhës, në rrugën që të çon në plazhin e Tales. Si pasojë e trafikut të rënduar, dis...
Mos u nisni sot për në Gjirin e Lalzit, edhe autostrada e Durrësit është e bllokuar.
Të gjithë kanë zgjedhur fundjavën për në plazh. Por sot do e keni të vështirë të shkoni te Gjiri i Lalzit nga Tirana. Rruga është bllokuar nga fluksi i madh i automjeteve. Policia njofton drejtues...
Një “trafikant” me fëmijët pa bukë; “shpejt prangat!”.
Nga Laert Skiro/ “Trafikanti” i akuzuar për trafikim influencash dhe droge, quhet Ardian Loci. Deri pardje ishte shofer në Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të Policisë së Shtetit. Tani ndodhet në...
Del në skenë skema e trafikut të drogës dhe fillesat e vrasjes mes grupeve rivale
  Nga: Veritas.com.al/ Askush nuk kishte dyshime se Policia e shtetit dhe qeveritarët e vendit kishin ndërtuar një skemë për ruajtjen shtetërisht të plantacioneve të drogës dhe transpor...
Updated/ Kapen 99 persona dhe 5 tonë kokainë. Mes tyre edhe shqiptarë, dyshohet si grupi i Balilit
/Updated/ Ky  dyshohet si grupi i Klement Balilit, Sarandë Një operacion policor në veri të Italisë, rezultoi me 99 të arrestuar, shqiptarë, grekë dhe italianë. Në përfundim të Operacionit n...