Etiketa: trump

Trump e quan familjen Biden ‘ndërmarrje kriminale’ mes brohoritjeve në tubimin e Nevada-s
Trump organizoi tubimin 'Make America Great Again' në Nevada. Presidenti Trump sulmoi si "ndërmarrje kriminale" familjen e  kandidatit demokrat Joe Biden në një tubim të Nevada të Dielën, ndërsa b...
Sfida Trump-Biden është më e ngushtë se sa thonë sondazhet
  Alberto Bellotto Sondazhet vazhdojnë të fotografojnë një diferencë shumë të qartë midis Joe Biden dhe Donald Trump. Më 6 tetor, një sondazh nga SSRS për CNN fotografoi kandidatin demokrat...
Trump i nënshtrohet “examinimit mjekësor”në Fox News në intervistën e parë televizive
Ebony Bowden   UASHINGTON - Presidenti Trump iu nënshtrua një lloj "tele-vizite" në Fox News të Premten në mbrëmje, intervista e tij e parë para kamerave që kur u shtrua në spital me ko...
56% amerikanë thonë se janë më mirë tani nën Trump se katër vjet më parë nën Obama-Biden. Hera e parë pas vitit 1980/ Sondazhi Gallup
Një shumicë solide prej 56 për qind e amerikanëve thonë se janë më mirë tani se sa ishin katër vjet më parë, zbulon një studim i ri i Gallup. Vetëm 32 për qind thonë se janë më keq se katër vje...
Trump nuk do të shkojë në debatin e dytë . ‘Nuk do ta humb kohën’ me një ‘debat virtual’, thotë Trump.
Trump i thotë Maria Bartiromo të Fox Business se një debat virtual do të ishte 'qesharak'. Presidenti Trump, në intervistën e tij të parë që nga testi pozitiv i koronavirusit, i tha Fox Busines...
Presidenti Donald Trump nuk ka më simptoma të COVID-19/ Doktori i Shtëpisë së Bardhë
Mjeku i Shtëpisë së Bardhë, Dr. Sean Conley tha të martën se presidenti nuk po shfaq asnjë simptomë pasi u kthye në shtëpi të hënën në mbrëmje pasi mori trajtim për koronavirusin. "Këtë mëngjes...
Trump autorizon deklasifikimin total ’të çdo’ dhe ‘të gjithë dokumentet’ që kanë të bëjnë me mashtrimin në Rusi dhe emailet e Clinton
Presidenti Donald Trump të martën në mbrëmje shkroi në Twitter se ai ka "autorizuar plotësisht" "Deklasifikimin e plotë" të çdo dhe të gjitha dokumenteve që kanë të bëjnë me hetimin e FBI-së në fu...
Shtëpia e Bardhë thotë se Trump po ‘projekton një imazh të forcës’ në betejën me koronavirusin
Shtëpia e Bardhë po mbron Presidentin Trump në luftën kundër  koronavirusit, duke thënë se ai "po projekton një imazh të forcës" dhe dëshiron që Amerikanët t'i kthehen "jetës normale të sigurt". ...
Donald Trump kthehet në Shtëpinë e Bardhë: ‘Mos lejoni që koronavirusin t’ju dominojë!’
Presidenti Donald Trump u bëri thirrje amerikanëve të mos kishin frikë nga koronavirusi. Deklaratën e bëri kur presidenti u kthye në Shtëpinë e Bardhë pasi mori trajtimin për virusin. "Kam mësu...
Trump do të kthehet në Shtëpinë e Bardhë të hënën për një ‘orar normal pune’.
-Meadows, gjatë një interviste në 'Fox & Friends' tha se trajtimi i Trump 'ka qenë i jashtëzakonshëm' Shefi i Stafit i Shtëpisë së Bardhë, Mark Meadows, tha se administrata është "optimiste...
Faqja 1 prej 12312345...102030...E fundit »