Etiketa: trump

Prokurori i Përgjithshëm, Barr, akuzon të majtët për ‘sabotazh me çdo mjet’ ndaj administratës së Trump.
Nga Paulina Dedaj | Fox News Prokurori i përgjithshëm, Bill Barr ka akuzuar kongresmenët Demokrat ditën e Premte për “përdorimin e çdo mjeti” për të “sabotuar” administratën Trump, duke krijuar...
Trump nuk lejon riatdhesimin nga Siria sepse gruaja “ishte pjesë e ISIS”, Gjykata i jep të drejtë
Drejtësia amerikane i ka dhënë të drejtë presidentit Donald Trump, i cili nuk lejon riatdhesimin e një personi nga Siria. Sipas vendimit të gjykatës, Hoda Muthana, 25 vjeçarja e lindur në Alaba...
Fushata e Donald Trump mbledh 3.1 milion dollarë në donacione të vogla gjatë seancave dëgjimore të impeachmentit
Nga: CHARLIE SPIERING Fushata për rizgjedhjen e Presidentit Donald Trump për vitin 2020 njoftoi se mblodhi 3.1 milion dollarë dhurime me sasi të  vogla gjatë 24 orëve të para kur Demokratët e D...
Koreja e Veriut hedh grepin për një Samit tjetër Trump-Kim
Nga: BEN KEW/ Breitbart News Një media e propagandës së Koresë së Veriut pretendoi të Mërkurën se zyrtarët e Pyongyang-ut po kërkonin një tjetër takim midis Presidentit Donald Trump dhe diktato...
Donald Trump: ‘Jam shumë i zënë’ për t’u marrë me dëgjesat ‘e bezdisshme’ të impeachment-it.
Breitbart News/ Presidenti Donald Trump tha të Mërkurën se është shumë i zënë për të ndjekur dëgjesat e para publike për impeachment. Deklaratën ai e bëri teksa mikpriste presidentin Turk, Rece...
Erdogan shkon në Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme
Presidenti amerikan, Donald Trump do të takohet javën e ardhshme me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan. Takimi i tyre vjen në kohën e tensionimit të marrëdhënieve mes të të dyja shteteve a...
Pretendimet kundër Trump nuk janë të vërteta
...në lidhje me telefonatën e Ukrainës, thotë ish-i dërguari amerikan, sipas transkriptimeve të lëshuara rishtazi Në transkriptet e intervistave me dyer të mbyllura të publikuara nga hetuesit e...
Kryesuesit Demokratë kalohen nga presidenti Trump në Texas
HANNAH BLEAU/ Breitbart News Kandidatët më të mirë të Demokratëve janë duke ndjekur Presidentin Trump në një ndeshje zgjedhjesh të përgjithshme në Teksas, tregon një studim i Universitetit të T...
Euroskeptiku Farage i kërkon kryeministrit Johnson që të dëgjojë Donald Trump.
AFP / Jonathan Bachman Populisti anti-Europian Nigel Farage i kë kërkuar kryeministrit Boris Johnson ditëne Premte që të ndjekë këshillat e Donald Trump dhe të formojë një pakt "non-aggression"...
Trump transferon banesën e tij të përhershme nga New York në Florida
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka njoftuar se do ta bëjë Floridën shtëpi të përhershme në vend të  ‘Trump Tower’ në New York. Ai tha se ka qenë i trajtuar keq nga liderët poli...
Faqja 1 prej 9412345...102030...E fundit »