Etiketa: is_tag

“Është tregtari më i mirë”, Trump sulmon Zelenskyn: Sa herë vjen në SHBA, ikën me 60 mld dollarë
Donald Trump ka një qëndrim ndryshe nga administrata Biden për luftën në Ukrainë dhe këtë nuk nguron ta shprehë në daljet publike, në kuadër të fushatës për Presidencialet 2024. Nga tubimi “Tur...
Sondazhe: Trump, epërsi ndaj Biden, 2 pikë para presidentit aktual
Donald Trump, kandidati republikan presidencial, është 2% më shumë ndaj presidentit amerikan Joe Biden këtë javë në garën për zgjedhjet e nëntorit. Ndërsa votuesit vlerësojnë dënimet e fundit të T...
Trump shpallet fajtor për 34 akuza, çfarë pritet të ndodhë tani.
Një juri e Nju Jorkut shpalli fajtor Donald Trump për 34 akuza për falsifikim të të dhënave të biznesit, duke mbyllur kështur gjyqin njëjavor të ish-presidentit, por çoi në një fazë të re të çësht...
Kushner, dhëndri i Trump-it, projekt turistik për Sazanin: VOA
Kompania amerikane Affinity Partners, e sipërmarrësit amerikan Jared Kushner, dhëndri i ish presidentit Donald Trump, synon të realizojë dy projekte të mëdha turistike në Shqipëri, së bashku me nj...
Trump prezantoi linjën e tij të atleteve, CEO rus paguan 9000 dollarë për një palë.
Donald Trump prezantoi linjën e tij të atleteve 24 orë pasi u gjobit për mashtrim civil nga një gjykatës në Nju Jork. “Kam dashur ta bëj këtë për një kohë të gjatë,” tha Trump në zbulimin e atl...
Kryetari i PPE, Weber: Bota ndryshon nëse Trump rizgjidhet, Shqipëria na duhet në BE.
Kryetari i Partive Popullore Europiane, Manfred Weber, tha se Bashkimi Europian duhet të bëjë çmos për të anëtarësuar sa më shpejt vendet e Ballkanit Perëndimor në union, për shkak se e ardhmja du...
A  po ndodh kthimi i pamundur, Trump?!
Frrok Çupi Ajo që po ndodhte dje, e hënë, në orët 23.00, 23. 39..., e më tej dhe po transmetohej në televizione nga Iowa e zhytur në borë dhe temperatura të ulëta deri minus 20, më solli prapë ...
Gjykata në Xhorxhia vendosi: Gjyqi ndaj Trump do të transmetohet live në media dhe në YouTube
Procesi gjyqësor në Xhorxhia ndaj Donald Trump do të transmetohet drejtpërdrejtë në media, përfshirë edhe në platformën YouTube. Ish-presidenti amerikan është mes 19 personave të akuzuar për ma...
Trump del sot para gjykatës. Akuza: Ndërhyri në zgjedhjet e vitit 2020
Donald Trump pritet të dalë sot para një gjykate në Uashington për t’iu përgjigjur akuzave për komplot për ndërhyrje në zgjedhjet e 2020-ës. Dy ditë pas akuzave të reja kundër ish-presidentit a...
Donald Trump deklarohet i pafajshëm në akuzat për dokumente të klasifikuara
Donald Trump është deklaruar i pafajshëm për akuzat historike të keqpërdorimit të dosjeve të ndjeshme në një gjykatë federale në Miami, Florida. Trump është presidenti i parë i SHBA - aktual ap...