Etiketa: trump

Sipas një raporti, Trump thotë se ai mendon se do të ‘rikthehet’ si president në gusht
Jake Lahut Ish Presidenti Donald Trump thuhet se u ka thënë njerëzve se ai mendon se do të kthehet në Shtëpinë e Bardhë si president i ulur deri në gusht, sipas reporterit të New York Times, Ma...
Ish Presidenti Trump: Letër mbi parregullsitë e votimit dhe ndoshta mashtrimit në Maricopa County ’
  MICHAEL PATRICK LEAHY   Ish Presidenti Donald Trump lëshoi një deklaratë të enjten në lidhje me zhvillimet e reja në auditimin e Senatit të Shtetit te Arizonës mbi rezultatet ...
Hakmarrjae Trump/ Ish presidenti merr nën kontroll Partinë Republikane
  Roberto Vivaldelli Lajmi evidenton se sa, edhe sot, figura karizmatike e ish-Presidentit të SHBA Donald Trump ka një kontroll në Partinë e Madhe të Vjetër: Republikanët e Dhomës, në f...
Trump le të hapur mundësinë e rikandidimit në 2024
Ish-Presidenti i SHBA Donald Trump u shfaq të dielën si republikani dominues i vendit, me përpjekjen që partia të fitojë përsëri kontrollin e Kongresit vitin e ardhshëm dhe ndoshta të kandidoj...
72% e votuesve të GOP thonë se Partia Republikane duhet të ecë përpara ‘më shumë si ish Presidenti Trump’
  HANNAH BLEAU   Gati tre të katërtat e votuesve Republikanë besojnë se GOP duhet të jetë "më shumë si ish-Presidenti Trump" që të ecë përpara, tregoi një studim i Rasmussen Rep...
Graham: ‘Ne nuk kemi shans të marrim shumicën pa Donald Trump’
JEFF POOR Gjatë transmetimit të së martës të "Hannity" të FNC, Senatori Lindsey Graham (R-SC) vlerësoi grindjen në zhvillim midis ish-Presidentit Donald Trump dhe Udhëheqësit të Pakicës së Sena...
Trump godet Mitch McConnell në një deklaratë të re djegëse
Ish Presidenti Trump lëshoi një deklaratë të ashpër të martën pasdite duke shenjestruar Udhëheqësin e Minorances të Senatit Mitch McConnell. Trump, i cili dikur mbështeti Republikanin e Kentuckyt...
Donald Trump u shfajësua në gjykimin e dytë të impeachmentit
  SEAN MORAN Senati votoi të lirojë ish Presidentin Donald Trump të shtunën nga akuzat se ai nxiti një kryengritje në 6 janar. Senati votoi 57-43, që do të thotë se dhoma dështoi të fshin...
Donald Trump fiton gjyqin historik në Senat dhe projekton të ardhmen e tij politike
-Lëvizja ‘Make America Great Again’ sapo ka filluar- tha Trump- WASHINGTON - Senati shfajësoi ish-Presidentin Donald Trump për herë të dytë pas një gjykimi historik ku menaxherët e Dhomës e pro...
Pollak: 3 gjërat që mungojnë nga çështja e menaxherëve të Impeachmentit të Dhomës
JOEL B. POLLAK Menaxherët e impeachmentit të Dhomës së Përfaqësuesve lanë jashtë tre elementë që vëzhguesit kishin pritur: provat e nxitjes, provat e bashkëpunimit me protestuesit nga Republika...
Faqja 2 prej 13712345...102030...E fundit »