Etiketa: trump

Trump shpreh besimin në ‘shumë të talentuarin’ Mnuchin, sekretar i Thesarit.
Presidenti Donald Trump tha ditën e Krishtlindjeve se ai ka besim në Sekretarin e Thesarit Stiven Mnuchin, duke e quajtur atë një "djalë shumë të talentuar" dhe një "person shumë i zgjuar", ndërko...
Pas dorëheqjes së Mattis, Trump emëron Patrick Shanahan sekretar të Mbrojtjes
( Foto: Patrick Shanahan do të marrë detyrën e  Gjeneral James Mattis, i cili dha dorëheqjen ditën e Premte)/ Zëvendëssekretari i Mbrojtjes, Patrick Shanahan është emëruar shef i Pentagonit, ka...
Mbyllja e debatit: Ndërsa senatorët lënë qytetin, Donald Trump qëndron në Shtëpinë e Bardhë për Krishtlindje
    Presidenti Donald Trump do të qëndrojë në Uashington DC, edhe pse Senati është shtyrë për deri pas Krishtlindjeve. Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders,  konf...
Pjesërisht mbyllet qeveria e Shteteve të Bashkuara për shkak të grindjeve me Demokratët mbi kufirin.
Një pjesë e qeverisë së Shteteve të Bashkuara është mbyllur pasi ligjvënësit dështuan që të kapërcejnë impasin e buxhetit. Zoti Trump. I cili duhet të ndërpresë çdo marrëveshje, po insiston që ...
Donald Trump, letër Ramës: Ju përgëzoj për veprimet kundër komplotit terrorist iranian që kërcënon sigurinë europiane!
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama pas dëbimit të ambasadorit iranian në Tiranë dhe një diplomati tjetër të cilët akuzohen pë...
LAJM I FUNDIT/ Shtetet e Bashkuara po përgatit tërheqjen e trupave nga Siria. ‘Të gjithë dhe menjëherë!”.
Shtetet e Bashkuara po përgatitet për tërheqjen e të gjithë trupave nga Siria, raporton media duke cituar çfarë kanë thënë zyrtarët e mbrojtjes. Një nga zyrtarët i tha BBC se plani është për të...
Trump: “Unë kurrë nuk e kam drejtuar Michael Cohen për të thyer ligjin”.
Presidenti i SHBA Donald Trump ka thënë se kurrë nuk e ka drejtuar ish-avokatin e tij privat që ta thyejë ligjin, një ditë pasi ai u dënua me burg. "Ai ishte avokat dhe supozohet  se duhej ta n...
Russiagate, ish-avokati i Trump dënohet me tre vjet burg.
-Michael Cohen u dënua me tre vjet burg pas akuzave të prokurorisë për deklarata të pavërteta në fushën e hetimit mbi ndërhyrjen ruse- Nga: Renato Zuccheri Michael Cohen, ish avokati i presi...
Donald Trump shpall fitoren mbi karvanin e emigrantëve; kërkon Murin
Presidenti Donald Trump pohoi të martën se agjentët e përforcimit të kufirit kishin kthyer mbrapsht me sukses karvanët e emigrantëve që u përpoqën të hynin në Shtetet e Bashkuara, pavarësisht rapo...
Ministri i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar: Zgjedhja e Trump provon se demokracia është në shëndet të mirë
  Duke diskutuar një raport të kohëve të fundit që pohonte se Shtetet e Bashkuara ishin bërë një "demokraci inperfekte", sekretari i jashtëm britanik kundërshtoi përfundimet e gjetura dhe ...
Faqja 5 prej 80« E para...34567...102030...E fundit »