Etiketa: turqi

Merkel inkurajoi Ramën/ Gazeta Bild, komenton ndërmjetësimin mes Turqisë e Greqisë
Në mediat gjermane është komentuar ndërmjetësimi shqiptar për krizën greko turke. Gazeta gjermane Bild shkruan se ka qenë Merkel që personalisht ka inkurajruar Ramën të ulë në tavolinën e bise...
Pas vizitës në Turqi, Rama nesër nis vizitën në Greqi / Takim “kokë më kokë” me ministrin Dendias
Kryeministri Rama do jetë ditën e nesërme për një vizitë zyrtare në Athinë.  Burime për Top Channel bëjnë me dije se Kryeministri do të mbërrij nesër në orën 11:30 në Greqi, dhe në vazhdim do t...
Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Turqi më 6-7 janar: ‘Hapim një kapitull të ri bashkëpunimi, firmosim marrëveshje të rëndësishme’.
Kryeministri Edi Rama, me ftesë të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, po zhvillon një vizitë zyrtare në Turqi.  Me anë të një postimi në rrjetet sociale Rama pas mbërritjes në Anka...
Rama vizitë në Turqi me ftesë të Erdogan, pritet nënshkrimi i disa marrëveshjeve
Kryeministri Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Turqi, me ftesë të presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdoğan. Takimet që do të zhvillohen në kuadër të vizitës më 6-7 janar, m...
Ura e Bosforit vishet me ngjyrat e flamurit shqiptar
Ura e famshme e Bosforit në Stamboll që lidh Turqinë Europiane dhe atë Aziatike është veshur me ngjyrat kuq e zi mbrëmjen e sotme.  Ky është një urim i veçantë për Shqipërinë me rastin e 108-vj...
Turqi, rritet në 62 numri i të vdekurve nga tërmeti
Turqi, rritet në 62 numri i të vdekurve nga tërmeti, njoftoi AFAD, raporton Anadolu Agency. Të paktën 940 njerëz janë lënduar nga tërmeti me magnitudë 6,6 që të premten tronditi Izmirin, qyte...
Tërmet në Izmir/ 12 viktima dhe mbi 400 të plagosur në Turqi! Dy fëmijë të vdekur në Greqi!
Një tërmet i fuqishëm 6.6 ballë ka tronditur brigjet e Izmir në Turqi. Lëkundjet e forta janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli, Bursa dhe në Greqi. Deri më tani raportohet se janë ...
Tërmet i fuqishëm në Turqi e Greqi; 6.7 shkalla rihter
Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli, Bursa si dhe në Greqi. Qendra e tërmetit që u ndie në shumë provinca...
Charlie Hebdo: Turqia zotohet për veprim ligjor mbi karikaturën e Erdoganit
Turqia është zotuar të ndërmarrë "veprime ligjore, diplomatike" mbi një karikaturë të Presidentit Rexhep Tajip Erdogan në revistën Franceze Charlie Hebdo. Karikatura përshkruan presidentin e Tu...
Pandemia goditi, porti i kroçereve dhe anijeve luksoze kthehet në varrezë.
Disa anije kroçiere nga Britania dhe Shtetet e Bashkuara janë dërguar për t’u çmontuar për skrap në një port turk pasi industria disa milionë dollarëshe u dëmtua rëndë nga kriza e koronavirusit. ...
Faqja 1 prej 1612345...10...E fundit »