Etiketa: is_tag

Në Turqi nis takimi për pajtim mes Rusisë dhe Ukrainës
  Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba është takuar në mëngjesin e të enjtes me ministrin e jashtëm të Turqisë, Mevlut Cavusoglu, në Antalya, raporton AP. Takimi mes dy ...
Vizita e Erdogan në Shqipëri, Rama: Rastësi që vizita e tij përkoi me përvjetorin e vdekjes së Skëndërbeut! Mos ia nxirrni inatin tim Turqisë mike
Shumëkush e quajti ardhjen e presidentit turk në Shqipëri, Erdogan në ditën e vdekjes së heroit tonë kombëtar, Skënderbeut si një provokim, por për kryeministrin Edi Rama ishte thjesht një rastësi...
Kryetari i Bashkisë së Stambollit dhe sfiduesi i mundshëm i Erdoganit, përballet me burgun
Nga: Selcan Hacaoglu (Bloomberg) - Prokurorët turq po kërkojnë një dënim me burg për kryetarin e opozitës popullore kryetar i Bashkise të Stambollit - një sfidues i mundshëm i ardhshëm i Presid...
Rama nga Stambolli: Kemi siguruar 1 milionë vaksina kineze anti-COVID! Sjellim sot në Tiranë 192 mijë doza
(Foto: Vaksinat qe nisen nga Stamboli drejt Rinasit) Shqipëria ka siguruar 1 milionë vaksina kineze anti-COVID. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministrit Edi Rama, i cili sot mbërriti nga Turqia,...
Merkel inkurajoi Ramën/ Gazeta Bild, komenton ndërmjetësimin mes Turqisë e Greqisë
Në mediat gjermane është komentuar ndërmjetësimi shqiptar për krizën greko turke. Gazeta gjermane Bild shkruan se ka qenë Merkel që personalisht ka inkurajruar Ramën të ulë në tavolinën e bise...
Pas vizitës në Turqi, Rama nesër nis vizitën në Greqi / Takim “kokë më kokë” me ministrin Dendias
Kryeministri Rama do jetë ditën e nesërme për një vizitë zyrtare në Athinë.  Burime për Top Channel bëjnë me dije se Kryeministri do të mbërrij nesër në orën 11:30 në Greqi, dhe në vazhdim do t...
Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Turqi më 6-7 janar: ‘Hapim një kapitull të ri bashkëpunimi, firmosim marrëveshje të rëndësishme’.
Kryeministri Edi Rama, me ftesë të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, po zhvillon një vizitë zyrtare në Turqi.  Me anë të një postimi në rrjetet sociale Rama pas mbërritjes në Anka...
Rama vizitë në Turqi me ftesë të Erdogan, pritet nënshkrimi i disa marrëveshjeve
Kryeministri Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Turqi, me ftesë të presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdoğan. Takimet që do të zhvillohen në kuadër të vizitës më 6-7 janar, m...
Ura e Bosforit vishet me ngjyrat e flamurit shqiptar
Ura e famshme e Bosforit në Stamboll që lidh Turqinë Europiane dhe atë Aziatike është veshur me ngjyrat kuq e zi mbrëmjen e sotme.  Ky është një urim i veçantë për Shqipërinë me rastin e 108-vj...
Turqi, rritet në 62 numri i të vdekurve nga tërmeti
Turqi, rritet në 62 numri i të vdekurve nga tërmeti, njoftoi AFAD, raporton Anadolu Agency. Të paktën 940 njerëz janë lënduar nga tërmeti me magnitudë 6,6 që të premten tronditi Izmirin, qyte...