Etiketa: zgjedhje

FTOHTË KJO KLIMË ZGJEDHJESH
Frrok Çupi/ Skeptikët do të bënin një lidhje mes ‘klimës së ftohte’ të qershorit në këtë vend Mesdhetar, me ‘ngrohjen globale’ që këto ditë mori një goditje të fortë me largimin e Amerikës prej Mar...
Çfarë mund të bëjë populli ynë në këto kushte? Mund të refuzojë, mund të thotë ‘sikter’.
  Nga: Koço Kokëdhim/ Nuk ka Zot tjetër të vërtetë mbi këtë tokën tonë, përveç popullit,  përveç njerëzve të lirë të këtij vendi. Kush i vjedh dhe manipulon votat e shqiptarëve sistemat...
Cilët janë dy kandidatët (PD-PS) për Bashkinë e Kavajës?
(FOTO: Selia e Bashkisë, Kavajë)/ Kavaja do të votojë më 25 qershor për kreun e ri të Bashkisë dhe për deputetët, njëkohësisht. Përditë e më shumë po shtohen hamendjet se kush do të jenë kan...
Zgjedhjet Franceze: Emmanuel Macron, ditën e fundit ankohet për sulme ‘masive’ nga hakerat
(FOTO: Macron, fushata ka përfunduar drejt votimit të të Dielës)/ Fushata elektorale e kandidatit Emmanuel Macron thotë se është synuar nga një “sulm masiv i hakerve” pasi një sasi dokumentesh ...
Suedia nuk i pranon zgjedhjet pa opozitën.
(FOTO: Margot Wallstron, ministre e Jashtme e Suedisë)/ Ministrja e Jashtme e Suedisë, Margot Wallstrom, ndodhet për një vizitë zyrtare në vendin tonë. Ajo ka deklaruar se Shqipëria ‘meriton zg...
Zgjedhjet në Francë: Le Pen dhe Macron ndeshen në prag të balotazhit
Të dy rivalët e garës presidenciale në Francë kanë hedhur në treg akuza ndaj njëri tjetrit në fillim të javës së fundit të garës. Kandidatja e krahut të djathtë Marine Le Pen e zhdëpi pro- BE d...
Francë: Përpara debatit të ‘egër’, krahasimi i finalistëve LE PEN – MACRON
Shkruan Le Point/ Dueli Marine Le Pen - Emmanuel Macron është shumë i egër, përpara debatit të javës së ardhëshme. Emmanuel Macron ka vendosur ta bëjë fushatën me masa të huazuara njëherësh ...
DISFATË HISTORIKE PËR ESTABLISHMENTIN: Le Pen, Macron drejt balotazhit për Presidentin e Francës. Media konservatore amerikane dhe botërore e konsideron "mundje" "disfatë" historike për establi...
Le Pen dhe Macron dalin në balotazh
-Sipas të dhënave të deritanishme nga zgjedhjet presidenciale në Francë, Marine Le Pen dhe Emannuel Macrone dalin në balotazh më 7 Maj -Pjesëmarrja në zgjedhje në Francë ishte mbi 80 për qind ...
FRANCË/ Kufizohen papritur shpresat e Macron për president. Ai tha se terrorizmi është ’pjesë e jetës sonë’.
(FOTO: Emmanuel Macron)/ Emmanuel Macron, kandidat favorit për zgjedhjet presidenciale në Francë e ka përshkruar terrorizmin si një ‘problem i pamatshëm’ i cili do të jetë ‘pjesë e jetës sonë t...
Faqja 7 prej 12« E para...56789...E fundit »