Etiketa: zgjedhje

Zgjedhjet Evropiane, Popullorët në avantazh: në krizë boshti me socialistët
PPE dhe Pse pa mazhorancë: do të duhet të kërkojnë "ndihmë" nga Alde. Në rritje Enf e Salvini-Le Pen Nga: Pier Francesco Borgia/ Parlamenti i ardhshëm i Strasburgut mund të jetë i pari, në h...
SHBA: Gara për Senatin aktualisht më e diskutueshmja
Krizë e besimit publik në Florida? Një gjykatës të hënën i kërkoi palëve kundërshtare në luftën e rinumërimit të Floridës për të zbutur retorikën e tyre duke thënë se po shkatërron besimin e p...
Rebelët e Ukrainës mbajnë zgjedhjet si provokim ndaj Perëndimit
Votuesit në zonat rebele të Ukrainës, ditën e diele zgjedhin liderin e ri pas vrasjes së kreut separatist, ndërsa Kievi kërkoi nga Perëndimi të vendosens aksione të reja ndaj Rusisë, NëDonetsk ...
Midterm: Gracie voton për herë të parë në 82 vjeç dhe vdes menjëherë më pas.
    Gracie Lou Philips, 82 vjeç,e sëmurë rëndë, ka votuar për herë të parë në jetën e saj në Grand Prairie të Teksasit, "ka improvizuar një valle rreth karrocës së saj" dhe më pas ...
Amerikanët po votojnë për ‘Referendumin’ Trump.
Amerikanët po votojnë për zgjedhjet mbarë- kombëtare të cilat po vlerësohen si një referendum mbi presidencën e Donald Trump. Qendrat e votimit janë hapur në ora 06:00 (11:00 GMT) në Bregun Lin...
Jean-Claude Juncker, rënia në Luksemburg: Partia e tij evropianiste në minimum historik.
Po shkon keq për Kristian Demokratët e ish-kryeministrit, Jean-Claude Juncker, qe në zgjedhjet e 14 tetorit në Luksemburg qëndrojnë njëlloj, si partia e parë, por moren vetëm 28%. Rezultati më i k...
Michelle Obama u bën thirrje ‘grave me ngjyrë” të votojnë. “Ne prijmë, populli na ndjek”, thotë.
Ish Zonja e Paarë e Shteteve të Bashkuara, Michelle Obama po i bashkon forcat me Televizionin e etë Zinjve (Black Entertainment Television) për të nxitur gratë me ngjyrë që të votojnë në zgjedhjet...
Turqia para provës më të friksshme: Do të humbë Erdogan, apo e drejta demokratike!.
Zgjedhësit truq shkojnë sot në qendrat e votimit për të vendosur nëse do t'i japin Erdoganit një mandat të dytë pesë- vjeçar, ose jo. Prova e sotme është prova më e frikshme e zgjedhjeve në shumë ...
Kolumbi: Konservatorët mundin të Majtën ‘guerile komuniste’ në zgjedhjet presidenciale.
Kolumbia deklaroi zyrtarisht kandidatin konservator, Iván Duque si fitues të zgjedhjeve presidenciale të të Dielës, pasi mundi vendosmërisht kundërshtarin e tij të të Majtës ekstreme, Gustavo Petr...
Partia anti- Emigracion fiton zgjedhjet parlamentare në Slloveni
Partia opozitare anti- emigracion e ish- kryeministrit ka fituar shumicën e votave në zgjedhjet parlamentare të të Dielës në Slloveni, megjithëse jo votat e mjaftueshme për të formuar qeverinë e v...
Faqja 5 prej 13« E para...34567...10...E fundit »