Etiketa: zgjedhjet

Donald Trump në Georgia: ‘Jemi duke i fituar këto zgjedhje’
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump bëri fushatë në Georgia të Shtunën për zgjedhjet e balotazhit të Senatit në emër të Senatoreve David Perdue dhe Kelly Loeffler, duke përsëritur pohimin ...
Donald Trump parashikon garimin për vitin 2024: ‘Do të shihemi për katër vjet’
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump la të kuptohet të martën se po përgatiste një tjetër kandidim për president në 2024 nëse përpjekjet e tij për të sfiduar zgjedhjet e vitit 2020 nuk prev...
Dy anëtarë republikan të bordit ndryshuan votën dhe rezultatin nga frika se u kërcënuan deri në familje
Dy anëtarë republikanë të Bordit të Canvassers të Qarkut Wayne në Miçigan anuluan votat e tyre në procesin e vërtetimit të rezultateve në zgjedhje. Ata thanë të mërkurën se ishin detyruar që të bë...
Zgjedhjet në SHBA/ Sekretari i Shtetit i Georgjia njofton një ‘rivlerësim të plotë, me dorë në secilin qark’
Sekretari i Shtetit i Gjeorgjisë, Brad Raffensperger (R), njoftoi të mërkurën se shteti do të kryejë një "rinumërim me dorë në secilin qark" në Peache State. “Në orën 13:00 sot, unë do të bëj p...
Prokurori i Përgjithshëm i SHBA autorizon nisjen e hetimeve për parregullsi në zgjedhjet presidenciale (Dokumenti)
Prokurori i Përgjithshëm në SHBA, William Barr autorizon Departamentin e Drejtësisë të nisë hetimet mbi pretendimet e presidentit Donald Trump për parregullsi në zgjedhjet presidenciale të 3 nënto...
Trump në 7 nëntor/ Si e kaloi presidenti ditën e ‘humbjes’?
Presidenti Trump, teksa Biden thoshte se ka fituar, ai luante golf ne Virxhinias... Gjatë katër viteve të shkuara, presidenti Donald Trump ka kaluar ditë të mira dhe të këqija. Por 7 nëntori,...
Padia: Të paktën 21 mijë njerëz të vdekur, në listat e votuesve të Pensilvanisë
Ka të paktën 21,000 njerëz të vdekur në listën e votuesve të shtetit të Pensilvanisë, sipas një procesi gjyqësor të të enjtes. Një proces gjyqësor i ngritur nga Fondacioni Ligjor i Interesit Pu...
Orë të errëta për Demokracinë & Republikën!
Janë vënë në lëvizje të gjitha Rrjetet Sociale dhe Media-t kundër Presidentit Trump dhe në mbështetje të mashtrimit të pahasur më parë me votën në SHBA. Facebook-u po heq të gjitha postimet që bëj...
Donald Trump, “Arizona është ende në loje”: Llogaritje e gabuar! Shteti kryesor mund të tradhtojë Joe Biden
Zgjedhjet presidenciale amerikane hynë në orët vendimtare. Joe Biden duket se është më afër fitores sesa ka qenë ndonjëherë që nga fillimi i sondazhit: Nëse do të konfirmonte epërsinë në Wiscon...
Video Skandal në SHBA – Si futën kutitë e mbushura me vota në qendër numërimi?!
  Shikoni videon e parë të skandalit të vjedhjes dhe mashtrimit me votat në Shtetet e Bashkuara. Kjo është fytyra e së majtës në Amerikë dhe kudo në botë, përveç degjenerimit, korrupsio...
Faqja 10 prej 27« E para...89101112...20...E fundit »