Etiketa: zgjedhjet

Juncker ndryshon rregullat, komisionerët e BE mund të marrin pjesë në zgjedhje
  Bosi i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker ka ndryshuar rregullat që qeverisin veprimtarinë politike të Komisionerëve të Bashkimit Evropian, duke u lejuar atyre të bëjnë fushatë akti...
Trump: Kandidatët që qëndruan larg meje ‘shkuan shumë keq’
Presidenti Trump thërret me emër disa republikanë që humbën garat e tyre të rizgjedhjes, duke thënë se ata nuk e përfshine atë në zgjedhjet afatmesme, duke përfshirë, vëren ai, një kongresiste që ...
Trump “ndjehet i përligjur’ nga rezultati i zgjedhjeve.
Nga: CNN Mos prisni që presidenti Trump të jetojë në një mënyrë tjetër politike në Uashington tha ‘një ndihmës gjatë një konference për shtyp pas zgjedhjeve në ora 11:30 a.m. të Mërkurën në ‘Ea...
Zgjedhjet Mid-term: Trump arrin fitoren që i duhej, sundimi në Senat i siguron punët kyç.
Presidenti Donald Trump ka përshëndetur ‘fitoren e madhe’ në zgjedhjet e mes- mandatit në Shtetet e Bashkuara, pasi Demokratët morën Dhomën e Përfaqësuesve por Republikanët konsoliduan sundimin e ...
Humbja në zgjedhjet e ‘Midterm’ nuk e kthen pas Donald Trump, ai shfaqet triumfant.
Donald Trump krenohet për fitoren, por pasi Demokratët morën Dhomën e Përfaqqësuesve të Martën, drejtuesi i dikurshëm i emisioneve televizive që u bë president, po shijon një humbje, gjë që nuk e ...
NGJARJA KRYESORE – KOHA PËR VOTIM: MË NË FUND ERDHI, REPUBLIKANËT NË AVANTAZH
Më në fund erdhi. Pas qindra tubimeve të fushatës, miliarda dollarë në donacione, një blici te vazhdueshëm te reklamave televizive dhe votimeve që kanë qenë në lëvizje të plotë që nga vera, Dita e...
Meta, ftesë për në votime në 30 qershor 2019
Presidenti i Republikës, Meta dekretoi datën e zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore Zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore do të zhvillohen ditën e diel, më datë 30 qershor 2019, cit...
Zezakë, homoseksualë dhe hispanikë: kurrë kaq pak kandidatë meshkuj dhe të bardhë
Nga: Valeria Robecco/ Nju Jork - Diversiteti është bërë një lëvizje politike në zgjedhjet Afatmesme 2018 në Amerikë. Ne gare për Kongresin dhe për rinovimin e një të tretës se Senatit dhe të...
Brazili kthehet djathtas: Bolsonaro fiton raundin e parë si president.
(Kandidati i krahut të djathtë eliminon Fernando Haddadin, trashëgimtarin e Lula-s. Por për të zgjedhur presidentin do të duhet balotazhi)/ Janë zgjedhje ndoshta historike ato që Brazili sapo k...
Qeveria në ajër; Suedia përballë bllokimit politik pas fitores së të djathtëve.
Suedia ndodhet përballë bllokimit politik që të hënën pasi e djathta shpalli fitore në zgjedhjet legjislative, nga ku u shtrua pyetja se kush do ta formojë qeverinë e ardhshme që tani ndodhet në a...
Faqja 20 prej 27« E para...10...1819202122...E fundit »