Etiketa: is_tag

Çudia shqiptare: 2 parti kanë 30 kandidatë për deputetë me të njëjtin mbiemër
Nga: Afrim Krasniqi, Express/ A ka Shqipëria kapacitete për të pasur 9240 kandidatë per deputete? A është profesioni i deputetit një profesion cfarëdo që mund të bëjë kushdo, mjafton të jetë...
Zgjedhjet do të jenë (po të jenë) politike, por jo të ligjshme
  Nga: Ylli Manjani* Vendi tashmë në kuptimin e polarizimit politik po shkon drejt përplasjes dhe kjo është një gjë e pa dëshiruar dhe është një gjë që ata që po e kurdisin po bëjnë gabim s...
Franca voton: Globalizmi përballë Sovranitetit në garën presidenciale.
Raundi i dytë i zgjedhjeve Presidenciale për 2017, mbaron sot me garën që zhvillohet mes dy alternativave: Globalizëm dhe multikulturalizëm, apo sovranitet dhe anti- emigracion masiv. Të dy kan...
Ambasadori Lu thotë se zgjedhjet pa opozitën janë normale; edhe Enver Hoxha i bie ‘normal’
Ambasadori amerikan Donald Lu është i mendimit se ka ende vende për një zgjidhje të krizës politike, e cila prej më shumë se dy muajsh sheh opozitën në protestë për të kërkuar një qeveri teknike, ...
Franca voton sot përmes masave të larta të sigurisë. Pasiguri për BE.
  (FOTO: Personeli i Sigurisë ndihmon votuesit)/ Kandidatët më të spikatur janë: François Fillon, Benoît Hamon, Marine Le Pen, Emmanuel Macron dhe Jean-Luc Mélenchon. Votuesit ppo ss...
LIBRA: PS+LSI i fusin zgjedhjet në rrugë të panjohur.
  "Dy partitë që qeverisin prej katër vitesh i kane kërkuar sot KQZ të ndryshojë afatet e regjistrimit të koalicioneve zgjedhore.  LIBRA gjykon se kjo kërkesë, të cilën KQZ me sa duket do ...
Edhe Ilir Meta sapo ka deklaruar ‘jo zgjedhje pa opozitën’, ‘jo One Man Show’
(FOTO- Arkiv) Kryetari i LSI- aleate në qeverisje, Ilir meta, sapo deklaroi e “nuk ka zgjedhje pa opozitën”. Deklaratën e ka bërë në një takim me të rinj të LRI në pallatin e Sportit “Asllan Ru...
Nuk ka kthim prapa. Basha deklaron se “Opozita nuk regjistrohet për zgjedhje”
Që nga Çadra e protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot n se PD nuk do të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. “Afati i regjistrimit skadon ne...
Zgjedhjet në Holandë: Pritet pjesëmarrje e lartë; zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e re.
(FOTO: Lideri favorit në zgjedhje i Partisë së Lirisë, Geert Wilders)/ Holanda po zhvillon zgjedhje për të nxjerrë qeverinë e re; qendrat e optimist do të qëndrojnë hapur deri në ora 2100 CET (...
Marine Le Pen do të punojë me Poloninë dhe Hungarinë për të çmontuar BE.
 (FOTO: Marine Le Pen, favorit për zgjedhjet presidenciale në Francë)/ Marine Le Pen, favorit për turin e parë të zgjedhjeve të afërta presidenciale në Francë, ka thënë se ajo do të ndërtojë al...