Etiketa: is_tag

Edhe me Kodin aktual Zgjedhor, zgjedhjet do bëhen!: Ilirjan Celibashi
Për kreun e KQZ, Ilirjan Celibashi zgjedhjet e 2025 do të mbahen edhe nëse në fuqi do të mbetet kodi aktual zgjedhor. Në një konferencë për mediat, Celibashi apeloi partitë të adresojnë rekomandim...
Mitsotakis humb Athinën dhe Selanikun; dy kryetarët që erdhën në Himarë për Belerin, dështuan në vendin e tyre.
Një disafatë të rëndë ka pësuar partia e kryeministrit Kyriakos Mistotakis, “Demokracia e re”, në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale, që u zhvilluan ditën e dielë. Sipas të dhënave nga numërim...
Raporti final/ OSBE/ODIHR: Zgjedhjet e 14 majit ishin të mirëorganizuara. Pati një ndarje të thellë brenda opozitë!
OSBE-ODHIR ka publikuar raportin final për zgjedhjet vendore të 14 majit në Shqipëri. Në raport thuhet se zgjedhjet ishin përgjithësisht të mirëadministruara dhe të zhvilluara me pjesëmarrjen e fo...
Rama shpall fitoren në Kukës: ‘Shembullore! Flet qartë për besimin tek PS’.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar mëngjesin e sotëm për zgjedhjet në Kukës mes kandidatit socialist Albert Halilaj dhe atij të Berishës, Emri Vata. Ky i fundit rezulton me mbi 3600 vota mbrapa riva...
PS fitoi Rrogozhinën, Veliaj: Ky rezultat u jep përgjigje të gjithëve
Drejtuesi politik i qarkut Tiranë, Erion Veliaj, ka reaguar pasi Edison Memolla fitoi Bashkinë e Rrogozhinës. Sipas Veliajt, ky është një rezultat i cili i jep përgjigje të gjithëve. Ai thekon ...
Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, 6 shqiptarë në parlament, “Evropa tani” fiton zgjedhjet
Lëvizja “Europa Tani” e Presidentit aktual të Malit të Zi Jakov Milatoviq fitoi zgjedhjet e parakohshme parlamentare qe u mbajten dje ne kete vend,  duke marrë 25.5 % të votave. Me kete rezultat k...
Rinumërohen votat në 3 QV në Elbasan, KAS: Rezultati, në përputhje me atë që u shpall.
  Edhe pas rinumërimit të fletëve të votimit në 3 qendra votimi në Elbasan, me kërkesë të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, rezultati për kryetarin e bashkisë mbetet i pandryshuar. Komisioni i ...
Zgjedhjet në Turqi/ Hapen mbi 75% e kutive, Erdogan drejt fitores
Në Turqi ditën e sotme u mbajt raudi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Deri më tani raportohet se janë hapur 75,62 për qind i kutive dhe Recep Tayip Erdogan kryeson me 54.03 %, ndërsa rivali i...
Audrey Glover e OSBE-së takim me Ramën në selinë e PS
Monitoruesja e OSBE-së, Audrey Glover do të zhvillojë një takim me kryeministrin Rama në selinë e partisë socialiste. Takimi i Glover me Ramën pritet të ketë në fokus konstatimet e ODIHR gj...
Zgjedhjet parlamentare të Greqisë, asnjë shqiptar nuk fitoi mandatin e deputetit
“Demokracia e Re” e kryeministrit Kyriakos Mitsotakis arriti një fitore bindëse në zgjedhjet ne Greqi, por  nuk mundi të sigurojë shumicën e mjaftueshme në Parlament për të formuar e vetme qeverin...