Nje person ka humbur jeten dhe dy te tjere jane plagosur ne nje aksident qe ndodhi ne oret e para te mengjesit. Aksidenti rrugor u shenua në aksin Fier-Lushnje, pranë vendit të njohur si “Mulliri”.

Nga te dhenat e para mesohet se ne aksident u perfshi nje mjet tip zetor qe u perplas me një automjet tip “Mercedez- Benz”.