Etiketa: is_tag

Nisin hetimet për shpërthimin në Lushnje, policia merr pyetje edhe punonjësit mbi kushtet e sigurisë
Grupi hetimor nga prokuroria e Fierit ka ‘zbarkuar’ në vendin ku ndodhi shpërthimi në Lushnje. që u mori jetën dy personave dhe plagosi shtatë të tjerë. Gazetari Ermal Vija i abc news raporton se ...
“Shpërthimi i Lushnjës ishte si tërmet”, flasin banorët e zonës
Disa banorë të zonës, ku ndodhi shpërthimi i fortë në Lushnje, kanë rrëfyer detaje për ngjarjen e rëndë. Ata e kanë përshkruar shpërthimin si një tërmet, ndërsa thonë se kanë pësuar dëme të shumta...
U tremb nga tërmeti, 20-vjeçari në Lushnje rrëzohet nga shkallët dhe humb jetën
Një ngjarje e rëndë është raportuar si pasojë e tërmetit që ra pas mesnate në Shqipëri. Gazetarja Anila Sefa, raporton se një 20-vjeçar nga fshati Çinar i Lushnjes ka humbur jetën pas lëkundjev...
Sherr mes adoleshentëve në Lushnje, 15-vjeçari godet me thikë 17-vjeçarin
Një sherr mes dy adoleshenteve ka ndodhur në Lushnje, ku mësohet se një 15-vjeçar ka goditur me thikë një 17-vjeçar. Si pasojë, është bërë e mundur kapja e të riut, i cili u largua nga vendngja...
Ish-kryebashkiaku i Lushnjës lirohet nga burgu: GJKKO
 Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsion dhe Krimin e Organizuar nga liruar nga burgu ish-kryabashkiakun e Lushnjes, Fatos Tushe. Apeli ka pranuar kërkesën për liri pasi ka përfunduar...
Një grua vdes në mjediset e Bashkisë Lushnjë, flasin tezet e 48-vjeçares: ‘Ishte për letrat e KEMP-it’.
Një 48-vjeçare nga fshati Fiershegan në Lushnjë ka ndërruar jetë dje në ambientet e bashkisë Lushnjë. Shpresa Cani ka shkuar në zyrat e bashkisë për të pyetur përse i është hequr ndihma ekonomike....
Socialistët drejt fitores së sigurtë në bashkinë e tretë
 Pas fitores në Bashkinë Vorë dhe Rrogozhinë Partia Socialiste ka arritur të fitojë edhe në Lushnjë.  Kjo dhe pse ende rezultati nuk është certifikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve....
Bashkia Lushnjë/ Pas arrestimit të kryetarit Fatos Tushe, në pranga edhe ndihmësit e tij.
Nën akuzën 'abuzim me tenderat', në pranga  është vënë edhe Nënkryetari i Bashkisë Lushnje, Gentian Nushi dhe Drejtori i Prokurimeve, disa muaj poas arrestimit të kryetarit Tushe. "Në vazhdim t...
Aksident fatal në Rrogozhinë, humb jetën 66-vjeçari
Një qytetar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik, paraditen e 7 dhjetorit, në vendin e quajtur “Bishti i Zhurit”. Sipas njoftimit zyrtar, mjeti me drejtues shtetasin R. H., ...
Arrestimi për korrupsion i kryetarit të Lushnjës, Rama: ‘Nga PS nuk do ketë asnjë mbrojtje, s’bëhemi mbulesa e akujt!’
- "Nga PS nuk do ketë asnjë mbrojtje"! Është krye reagimi i kryeministrit Edi Rama lidhur me operacionin e SPAK ku në pranga ka rënë edhe kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe. Rama tha se ai do t...