Një ‘UFO’ bën viza në qiellin e Los Angeles, thirrjet e njerëzve vërshojnë në numrin 911.
Të paktën 130 persona nga shteti i Los Angeles  menjëherë bënë thirrje telefonike në numrin 911 ditën e Premte në mbrëmje , ndërsa thirrje të tjer...
Letër e hapur: Zoti Lu, Rama ka votuar siç i keni thënë ju.
    Letër e hapur. Drejtuar Zotit Donald Lu. Për dijeni Presidentit Trump! Shkëlqesi Ambasador! Prita me kureshtje reagimin t...
SOFIA.
Nga: Agim Xhafka/ Sa herë shkoj në Korçë kaloj tek shtëpia ku u rrita. Dhe në kohë me diell, ulur tek gurët e bashtës, shoh Sofijen, shoqen time t...
Një natë shumë e vështirë kaloi, por më e keqja nuk ka kaluar.
Shqipëria kaloi një natë të vështirë, por duket se më e keqja nuk ka mbaruar. Të paktën 315 persona janë evakuuar gjatë natës sipas Ministrisë së ...
“Misteri” i skafit me 1.6 tonë drogë zbulohet nga TV Grek. Ja pamjet me shenja plumbash. VIDEO
Televizioni grek SKAI ka publikuar, sot, e mërkurë një kronikë e cila sjell pamje të reja të skafit luksoz, që u kap ditën e shtunë në ujërat grek...
Nesër në mesditë pjesa kryesore e mbetur jashtë PD paraqet statut të ri të PD.
Nesër në ora 12.00, në Hotel Tirana International, grupi i të rinjve dhe themelsuesve të PD që kërkojnë ringritjen e PD, paraqesin projekt- stattu...
Qeveria dhe opozita mbi “thesarin” media; flitet me ‘veshgjatë’ dhe ‘kriminelë’.
Prej kohësh ka plasur një polemikë mbi mediat; por këtë e nxiti më shumë një mbledhje e BE mbi trajtimin e mediave. Si opozita edhe qeveria duan t...
Reportazh: Eltoni foli për drogën, por nuk iu afrua “peshkut të madh”.
(FOTO e publikuar në faqen e American Radio, që shoqëron reportazhin)/ Nga: Nate Tabak, Radio Amerikane./ Radio Amerikane në SHBA, kohët e fundi...
Saimir Tahiri kërcënon Ilir Metën një ditë “para burgut”
Ish Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri gjatë emisionit "Opinion" të të Enjtes në Klan ka kërcënuar se 'një ditë do të dalë e vërteta", duke lënë ...
Tregimi horror i një turisti në Palasë
(FOTO: Palasa dhe Dhermiu siç ishin dikur. Këtu ndodhi horrori)/ Një pushues i cili kishte zgjedhur Jugun e Shqipërisë të kalonte pushimet verore...