Një aeroplan që mbante 71 pasagjerë dhe ekuipazhin është p[ërplasur duke bërë uljen në aeroportin  Kathmandu të Nepalit, duke vrarë 38 persona. Të paktën 17 kanë mbijetuar.

Ekipet e shpëtimit i kanë nxjerrë trupat nga mbetjet e avionit, që operonte në linjën ajrore nga Bangladeshi për në US-Bangla.

Avioni BS211 u rrëzua teksa po ulej ditën e Hënë pasdite (sipas orës lokale).

Të gjitha fluturimet, edhe në aeroportin Ndërkombëtar Tribhuvan, janë anuluar, sipas medias lokale.

Veritas.com.al/