Putin shkëput provincat ukrainase, Biden firmos urdhrin ekzekutiv: Nis ofensivën!
Presidenti amerikan Joe Biden reagoi me shpejtësi pas vendimit të homologut rus, Vladimir Putin për të njohur mëvetësinë e dy rajoneve separat...
SHBA u bën thirrje amerikanëve të largohen menjëherë nga Ukraina!
Shtetet e Bashkuara po u bëjnë thirrje amerikanëve në Ukrainë që të largohen menjëherë nga vendi për shkak të "shtimit të rrezikut për veprime ush...
Ministri i Jashtëm ukrainas: “Lajm i mirë” dhe “lajm i keq” pas bisedimeve të Parisit SHBA me Rusinë
Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba flet për mediat pas një takimi me ministrin e Jashtëm të Danimarkës Jeppe Kofod në Kopenhagë të enjten....
Ukrainë/ 5 ushtarë qëllohen për vdekje brenda fabrikës së raketave ukrainase
Të paktën pesë ushtarë ukrainas u vranë të enjten kur "një rekrutë i ri" hapi zjarr mbi ta brenda një fabrike raketash në qytetin qendror të Dnipr...
Rusia ka dy rrugë! Ambasada amerikane në Tiranë shpërndan mesazhin e Blinken
Ambasada amerikane në Tiranë ka shpërndarë këtë të mërkurë mesazhin e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken për Ukrainën. Blinken shpr...
Rusia gati për luftë?/ Ambasada amerikane në Tiranë shpërndan mesazhin e Blinken
Rusisë ia kanë bërë të qartë të gjithë 2 rrugët që ka përpara. Mesazhin e fortë të Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken teksa flet për Ukr...
SI SHKOI SAMITI MES BIDEN DHE PUTIN?
  Nga: Francesca Salvatore Takimi midis Joe Biden dhe Vladimir Putin është një takim i patinuar, megjithëse dikush, si fisniku Matthew ...
Bombardues bërthamor rus interceptohen nga avionët amerikanë afër Alaskës.
Nga: Fox News/ Avionë bombardues bërthamor rus u interceptuan dhe u shoqëruan nga avionët luftarakë amerikanë gjatë një fluturimi mbi ujërat ne...
Të paktën 13 gazetarë amerikanë përballen me dëbimin nga Kina
AP Të paktën 13 gazetarë Amerikanë do të dëbohen nga Kina në shenjë hakmarrjeje për një kufi të ri të vendosur nga administrata Trump në vizat ...
Zyrtarët e Inteligjencies sajojnë paradigmën se Rusia do të ndërhyjë në zgjedhjet e Trump
  Rusia 2.0: Zyrtarët e Inteligjences paralajmërojnë se Rusia do të ndërhyjë në zgjedhjet e vitit 2020 për të ndihmuar Trump të rizgjidhet, thonë r...