Katër herë janë prerë dritat Arian Çanit teksa prezantonte emisionin e tij “Zonë e Lirë” nr 574 në Tv Klan. Aktin e bën të dyshimtë fakti se në emision ishin të ftuar Majlinda Bregu dhe Edit Harxhi- dy kundërshtare të kryetarit të ngrirë të PD, Lulzim basha.

Edhe kundërshtarët e Bashës në PD u bënë viktima të krizës energjitike të ditëve të fundit.

Dyshimi për ndërprejre të qëllimtë të energjisë, ngrihet për shkak se tashmë njihet një aleancë e fshehtë e Bashës me kryeministrin Rama.

Veritas.com.al/