Nj makinë ka përplasur dy kalimtarë në rrethrrotullimin e Bradasheshit, Elbasan.

Vetëm njëri nga kalimtarët ka mundur të mbijetojë, ndërsa gruaja që u përplas në të njëjtën kohë, ka humbur jetën.

Ngjarja ka ndodhur sot në mëngjes. Policvia ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po heton mbi shkaqet e aksidentit të rëndë.

Ky është aksidenti i dytë automobilistik që ka ndodhur këtë mëngjes në Elbasan. Por përplasja e parë mes dy makinave ka kaluar pa dëme në njerëz.

Veritas.com.al/