Ka nisur seanca në Gjykatën e Tiranës, për caktimin e masës së sigurisë për 23 të ndaluarit e protestës së 31 marsit në “Rrugën e Kombit”.

Siç paraqitet edhe në fotot e mëposhtme, Gjykata është në shtetrrethim, dhe përveç deputetëve të opozitës, asnjë familjar nuk është lejuar ti afrohet perimetrit të Gjykatës.

Forcat policore ka bllokuar çdo hyrje që të çon në Gjykatën e Shkallës së Parë Tiranë.

Veritas.com.al/

https://www.facebook.com/zirkond/videos/10160422987165624/?t=6