Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën dhe Azinë, Hoyt Brian Yee, ka zhvilluar një takim edhe më kryetarin e Kuvendit dhe presidentin e zgjedhur,  Ilir Meta.

Por as rreth këtij takimi nuk ka ndonjë njoftim apo konferencë për publikun.

Pas takimit me Metës, pritet që zyrtari i lartë amerikan të takohet me kreun e opozitës dhe me disa deputetë të PD-së, të cilët janë shfaqur si kritikë të Bashës kohët e fundit.

/Veritas.com.al/