FUNNY: Ditëziu hedh valle…
Nga Dr. Sali Berisha/FB “Diteziu hedh valle dhe pi uzo ne buzuqe ne Krete, per te mbuluar deshtimin e plote te radhes, ne takimin disa ditor me...
FUNNY: Zoti Lu: Në Janar do të ketë arrestime!
Nga: Ylli Dylgjeri/ Pse në Janar? Po kur? Në Shkurt Pse në Shkurt? Por kur? Në Mars....e kështu e me radhë vazhdon loja e kungul...
VIDEO/Qeni i presidentit Macron urinon para syve gjatë takimit me ministrat, në pallatin Elysée
Video e mëposhtme tregon qenin e presidentit francez, Emmanuel Macron, duke urinuar në oxhakun e pallatit Elysée. Pamjet tregojnë qenin  e zi L...
Një kafe nga ‘Klan’ për Saimirin.
Nuk dihet nëse ishte ironi, apo një përkujdesje ekstreme ajo që u manifestua në emisionin "Opinion" të Klan: Në fund të emisionit, drejteusi i ...
FUNNY/ Policia e Shkodrës gjobit ambulancën për “tejkalim shpejtësie”.
Policia Rrugore e Shkodrës ka gjobitur makinën ambulancë të spitalit të Shkodrës, me argumentin “për tejkalim shpejtësie”. Siç mësohet më vonë,...
FUNNY STORY: Miss Universe teksa bën ‘piruete’ zhytet në pishinë/ VIDEO
Gara për më të bukurën jo gjithmonë shkon siç duhet, kjo video do t’jua tregojë më së miri. Një konkurrente e bukurisë e cila merrte pjesë në M...
Shiko çfarë të bën një deputet që vjen nga zero!
Nga: L. Skiro/ Anëtarë të grupit parlamentar të PD u shtangën teksa pritej të fillonte mbledhja sot. Deputetët e kësaj partie janë ca të vjetër...
Tersi
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Sapo Akademia e Shkencave do të bënte provën e parë të bombës me hidrogjen, iu prenë fondet. ...
Nepotizmi peleshi…
Nga: Ylli Dylgjeri/ Thuhet se fisi Peleshi është një nga fiset e vjetra të zbritura herët në Shqipëri nga Rumania. Arumunët e lindur atje, thonë se...
Kur Birçja ishte edhe Autoriteti i Kontrollit të Ushqimit
Nga Ylli Dylgjeri/ Në vitet 87 u ndodha në festën e Bukës së Re, në Prespë të Korçës. Në atë festë, siç e donte tradita, merrte pjesë dhe Sekretari...
Faqja 4 prej 512345