Lëshohen në hapësirë satelitët Albania 1 dhe Albania 2, Rama publikon pamjet
Ashtu siç kishte paralajmeruar kryeministri Edi Rama, dy satelitët Albania 1 dhe Albania 2 janë lëshuar në orbitë, në fillim të këtij viti. Sipas ...
Kosovë/ 19 ditë në barrikada, mbyllet kufiri edhe në Merdarë!
Sot bëhet 19 ditë që kur grupet kriminale serbe kanë vendosur në pjesën veriore të Kosovës dhjetëra barrikada, duke e pamundësuar kështu lëvizjen ...
SHBA në Ditën kundër korrupsionit: Ne e luftojmë korrupsionin përmes diplomacisë!
  Ambasada Amerikane ka reaguar për Ditën Ndërkombëtare kundër korrupsionit. Në një postim në rrjetet sociale të shpërndarë nga ambasada am...
Xhubleta shqiptare pasuri e gjithë njerëzimit! Eva Margariti: Krenari! Por kemi edhe dosje të tjera për në UNESCO.
‘Emocion dhe shumë krenari!’ Kështu e përshkroi ministrja e Kulturës Elva Margariti, faktin qe xhubleta u mor në mbrojtje nga UNESCO, tanimë si pj...
Dua Lipa, artistja që po u jep famë shqiptarëve në mbarë botën: Daily Mail
Dua Lipa, këngëtarja shqiptare e njohur ndërkombëtarisht, e cila ka fituar zermat e shumë njerëzve në mbarë botën, na bënë të ndihemi krenar jo ve...
Si sot, 2019, tërmeti tragjik! U mori jetën 51 shqiptarëve! Ambasadorja e BE: Vazhdojmë me programet e rindërtimit
  Kjo e shtunë shënon 3 vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, ku për pasojë humbën jetën ...
Kush është miliarderi kanadez që përzuri Berisha, i cili donte të ndërtonte marinën e Durrësit
Nga: Ylli Pata Edi Rama ka deklaruar sot në Parlament se në vitin 2006, ka ardhur në Shqipëri miliarderi famëmadh kanadez Peter Munk, me idenë ...
Shqipëria, një nga vendet më të lira europiane për të jetuar
Shqipëria është një nga vendet më të bukura të Ballkanit, por jo vetëm. Natyra e saj mahnitëse dhe kushtet e përballueshme të jetesës, e kanë ...
Tirana pret më 6 dhjetor Samitin BE – Ballkani Perëndimor. Përgatitjet: Veliaj takon presidentin Begaj.
Tirana është përzgjedhur si qyteti ku do të mbahet Samiti i ardhshëm i BE - Ballkani Perëndimor më datën 6 dhjetor. Kryetari i Bashkisë së Tiranës...
Si i shpenzojnë paratë universitetet? 3.2 milionë euro për muret rrethuese dhe vetëm 16 mijë euro për kërkim shkencor
Nga pagat e personelit te siguria e godinës, shpërblimet e honorarët apo dietat dhe udhëtimet, gjashtë universitetet publike më të mëdha në ve...