Liliana vdiq vetëm 66 vjeç! Në Fier! E ngrirë
Nga: Alba Malltezi/ Ndërsa Fieri mburret përditë me ndërtesat, rrugët, urat, shkollat (dhe mirë bën), Liliana Sema, 66 vjeç luftonte përditë pë...
“Përgjimi” Veliaj-FSHF, reagon Rama: As e kam dëgjuar, i neveris përgjimet
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka komentuar për herë të parë mbi çështjen mes kreut të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj dhe atij të Fede...
Rama nga Laçi: Erdogan e mbajti fjalën për ‘vëllezërit’ shqiptarë, njësoj si Profeti Muhamed.
Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, pas mbërritjes në Shqipëri, mëngjesin e 17 janarit, ka marrë pjesë në ceremoninë e shpërndarjes së çe...
Ish-gjenerali i NATO-s flet për bazën amerikane në Shqipëri, tregon arsyet pse u zgjodh ky vend
SHBA ka planifikuar të ngrejë një bazë ushtarake në Shqipëri, si një lëvizje për të garantuar stabilitetin e rajonit dhe një qasje më të thjeshtë ...
TURMA ENTUZIASTE, E FRIKSHME, TOTALITARE
Nga: Josif Papagjoni Nga gjithe ajo zallamahi e Kuvendit te demokrateve (te pare a te dyte, te rrenjes a te fletes, te besnikeve apo tradhtar...
Shokët e klasës vendosin një tufë lule në bankën ku sot duhej të ulej Mato Vasiu!
Mëngjesin e kësaj të mërkure, Mateo Vasiu duhej të ulje në bankën e tij, si çdo ditë, por 38-vjeçari Klodian Çalamani i ndërpreu atij jetën në mes...
Athinë/ Shqiptarja, violiniste, qëlloi me armë zjarri mjekun grek,- baba i fëmijës së saj. Vrasja ishte e paralajmëruar.
“Mami ngriti armën dhe qëlloi babin”, kjo është pamja që do të mbetet përgjithmonë në mendjen e vajzës së Klodiana Celos, 47 vjeçares e cila është...
Të hënën hapen universitetet/ Rektori i Tiranës thirrje studentëve: Vaksinohuni!
Viti i ri akademik nuk do të shtyhet sërish, do të nis ditën e hënë në datë 18 tetor, ndërsa kusht për të ndjekur mësimin në auditore është që s...
Hamendësime mediatike mbi azilantët/ Reagon qeveria: Nuk do të ketë kampe azilantësh për Anglinë në Shqipëri
Qeveria shqiptare ka hedhur poshtë lajmin e britanikes “The Sun” se në Shqipëri do të ndërtohet një kamp azilantësh. “Lajmi se 🇦🇱 do ngrejë një...
Ish-presidenti i Gjeorgjisë pas kthimit nga azili.
Nga Klevis Hoxhaj/ AP Ish-presidenti i Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili, u arrestua pasi u kthye nga mërgimi tetëvjeçar. Kjo, sipas një dekla...