Majko: Parlamentin e ka marrë lumi, jemi katandisur si Byroja Politike
Ish-kryeministri, Pandeli Pandeli Majko gjatë fjalëas se tij sot në Kuvend ka deklaruar se këtë parlament e ka marrë lummi dhe sipas tij klasa politik...
Berisha: Shullazi mori peng Vangjush Dakon
Ish –kryeministri Berisha ka përforcuar deklaratat e bëra dy ditë më parë nga ambasadori amerikan Donald Lu, në lidhje me lënien të lirë të disa prej ...
Deputetët shqiptarë i frikësohen ndonjë sulmi si në Kosovë
- Masa ekstreme në Kuvend -  Frika ka zënë edhe deputetët e Kuvendit të Shqipërinë. Gjatë ditës së sotme deputetët janë mbledhur në seancën par...
Ministri i Jashtëm Britanik në Tiranë
Ministri i Jashtëm Britanik ka thënë hapur gjatë vizitës së tij në Tiranë se qëllimet e Perëndimit në Siri nuk janë të njëjtat me Rusinë. Pasi sipas t...
Presidenti i Francës: Jemi në luftë, terrorizmi na ka shpallur luftë
Presidenti i Francës, François Hollande është duke mbajtur një fjalë në këtë moment në një takim që po zhvillohet në Paris. Gjatë fjalës së tij, Holl...
Matilda Makoçi kishte frikë nga Edi Rama
- Sipas regjizorit Muharrem Fejzo-  Regjisori Muharrem Fejzo përshkruan në librin e tij punën për filmin “Muri i gjallë”, i cili u braktis nga aktorja Matilda Makoçi pa asnjë arsye. Po çfarë shk...
Tetori, azilkërkuesit shqiptarë në Gjermani, të dytët pas sirianëve
4680 shqiptarë kërkuan azil politik në Gjermani vetëm për muajin tetor. Fluksi ka rënë lehtë, por shifrat mbeten alarmante. Shqiptarët renditen përsë...
SKANDALI/ Tre ditë pas arrestimit, Ilir Beqja dha tenderin 500 milionësh për Omega Pharma
Pronari i kompanisë “Omega Pharma”, Nadir Çausholli është në qelitë e burgut, që nga mbrëmja e së shtunës, kur u arrestua së bashku me 12 të tjerë. Të gjithë dyshohen si pjesë e një skeme të vjedhjes ...