Në prag të mbrëmjes, mes reshjeve të dendura, disa makina janë përplasur në Rrugën e Kombit, në segmentin pranë qytetit të Rrëshenit.

Prej asaj ore është bllokuar trafiku automobilisti, por ende nuk ka njoftime çfarë ka ndodhur dhe cilat janë pasojat.

Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes, por ende nuk ka dhënë asnjë informacion.

UPDATED/

Mesohet se aksidenti ka ndodhru prane qytetit te Rubikut. Jane perplasur tre makina per shkak te pamjes shume te dobet. Ka mbetur i plagosur nje person qe eshte derguar per ndihme mjekesore ne spitalin rajonal.

Veritas.com.al/