Etiketa: is_tag

Bllokohet Rruga e Kombit, radhë automjetesh edhe pikën kufitare të Vermicës, kthehen pushuesit nga Kosova
Pasditja e së dielës e ka gjetur Rrugën e Kombit dhe pikën kufitare të Vermicës me radhe të gjatë automjetesh. Qytetarët e Kosovës po kthehen pas pushimeve që kaluan në Shqipëri. Shqipëria k...
Përmbyset një kamion në “Rrugën e Kombit”, dyshohet për të vdekur
( FOTO ilustruese) Aksident në Rrugën e Kombit. Gazetari Bujar Muçmata raporton se një kamion është përmbysur në rrugë, ndërsa dyshohet se drejtuesi i tij ka humbur jetën. Abc News ka siguru...
Aksident i rëndë në Mirditë, humbin jetën dy të rinj!
Dy të rinj humbën jetën dhe një tjetër u plagos rëndë në një aksident tragjik të ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune në Rrugën e Kombit. Ngjarja ndodhi rreth orës 2 e 30 minuta ...
Një autobus turistësh nga Kosova, si të mos kishte qenë kurrë, e përfshin zjarri
Një autobus me turistë është përfshirë nga flakët në Rrugën e Kombit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur afër Repsit në Mirditë. Autobusi është shkrumbuar plotësisht, ka mbetur vetëm pak nga skeleti...
Rruga e Arbrit, në më pak se 1 orë Tiranë- Peshkopi. Ka përfunduar 40 % e punimeve.
Nga: Etleva Xhajanka/ Rruga e Arbrit” që lidh Peshkopinë me Tiranën në më pak se një orë, duke lehtësuar qarkullimin e qytetarëve dhe të mallrave mes dy zonave, ka hyrë tashmë në fazën përfundi...
Basha nga Paskuqani: “Do të heqim taksën në Rrugën e Kombit” dhe ‘do të zgjidhim çdo problem!’.
Kryetari i PD, Lulzim Basha shkoi sot në Paskuqan ku zhvilloi një takim me banorë të zonës. Basha u premtoi se me ardhjen e tij në pushtet problemet e tyre do të gjejnë zgjidhje. Kreu u demo...
Kush ishte e kush nuk ishte në protestën e Kukësit për ‘tarifën në Rrrugën e Kombit’.
Sot u vendos për herë të parë në Shqipëri pagesa për rrugën. Aplikimi i parë ishte ‘Rruga e Kombit, në pikën e kalimit te tunelet e Kalimashit. Ishte paralajmëruar: Në njërën anë qeveria që ...
Që sot në mëngjes, rruga e Kombit nis me pagesë dhe protesta në Kalimash.
Prej mëngjesit të kësaj të hëne, 17 shtator 2018, ka hyrë në fuqi tarifa për qarkullimin në Rrugën e Kombit. Në nisjen e këtij procesi nuk janë kontaktuar probleme, ndërsa ka pasur prezencë edhe t...
Përballja me shtetin në Rrugën e Kombit kthehet në Gjykatën e Tiranës, gjakoset deputeti
Para mbërritjes së të ndalurave për protesten në Rrugen e Kombit ambjentet e Gjykatës së Tiranës janë rrethuar nga forca të shumta policore. Të gjitha rrugët janë të bllokuara. Deputeti demokra...
Sa do paguajmë për Durrës-Kukës në 31 vjet? Koncesionari merr 400 milionë euro
Analizë nga revista 'Monitor'/ Sipas parashikimeve nga kontrata per koncesionin e segmentit Milot-Morinë, të ardhurat e kompanisë pritet të jenë rreth 400 milionë euro gjatë 30 viteve nga të cilat ...