Një tërmet me magnitudë 3.2 të shkallës rihter është regjistruar sot në vendin Tiranë.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 13 km nga Shijakut dhe 29 km nga Tirana. Lëkundjet janë ndjerë në orën 10:18 minuta të paradites së sotme.

Kujtojmë se pas dy tërmeteve të forta, të atij të 21 shtatorit 5.8 dhe të 26 nëntorit, me magnitudë 6.4 të shkallës rihter, ku humbën jetën 51 persona, ndërsa qindra të tjerë u plagosën si dhe u shemben qindra banesa.

VERITAS.COM.AL