Një çifti i sapomartuar nga Librazhdi (saktësisht, dyshja e kurorëzoi dashurinë të dielën e javës që lamë pas) është helmuar, nga ku nusja ka ndërruar jetë e ndërsa bashkëshorti ndodhet në reanimacionin e Elbasanit.

Bëhet fjalë për 19-vjeçaren Rezarta Agron Hajdari dhe 27-vjeçarin Olsi Dilaver Hajdari. Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, ndërkohë që paraprakisht dyshohet se janë vetëhelmuar.

Policia Librazhd/ Informacion paraprak:

Në Spitalin e Librazhdit ka shkuar pa shenja jete shtetasja R.H., rreth 19 vjeçe, si dhe bashkëshorti i saj shtetasi O.H., 27 vjeç, në gjendje të rëndë shëndetësore dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, banues në fshatin Xhyrë , Librazhd, pasi dyshohet se janë vetëhelmuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Veritas.com.al/