Berisha i ka shkruar sms ‘miqësore’ kryeministrit Rama për zgjidhjen e krizës
Ish kryeministri dhe ish- president i Republikës, Sali Berisha, në koHën e vështirë të krizës politike nuk e ka prerë komunikimin me kryeministrin...
Ilir Meta krahason 18 Majin me vitin 2008. ‘ Komplot kundër LSI’
Natyrshëm, kryetari i LSI ka vërejtur se anëtarët dhe militantët e kësaj partie janë trembur nga Marrëveshja PS-PD, duke menduar se ‘LSI mbeti jas...
Partia Demokratike del nga marrëveshja me këto ministri dhe dhe poste të tjera
Partia Demokratike del nga marrëveshja me këto ministri dhe dhe poste të  tjera Në 25 qershor do të zhvillohen zgjedhjet në bazë të marrëveshje...
Takimi i dytë ‘tête-à-tête’ mes kryetarit të qeverisë dhe kryetarit të opozitës
  Kreu i PS-së Edi Rama dhe ai i PD-së, Lulzim Basha janë duke zhvilluar një tjetër takim mes tyre. Pas 3 orë bisedimesh, Rama e Basha ...
Arrihet Marrëveshja Rama-Basha. 24 orë për ‘aksesorët’. VIDEO
Pas tre orë bisedimesh kokë më kokë, para dhe pas mesnate, mes kryetarit të Qeverisë Rama dhe kryetarit të Opozitës, Basha, është arritur Marrëves...
Vasili para medias: Jemi me paketën McAllister dhe 16 Korrikun.
(FOTO: Petrit Vasili para Medias- Arkiv)/ "Ishte një nismë e dobishme, dhe u njohëm në mënyrë të detajuar me produktin e negociatave PD-PS dhe ...
Rama dhe Basha ndodhen në takim ‘tête-à-tête’. Tryeza u mbyll.
Tryeza e partive politike Parlamentare është mbyllur para gjysmë ore. Që në atë moment ka nisur një takim kokë më kokë mes kryeministrit Rama dhe ...
Mediu i PR: Të gjitha partitë parlamentare pro paketës McAllister+, Rama kundër
(FOTO: Arkiv)/ Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu duke folur për mediat pas takimit të tryezës së partive parlamentare është shprehur se ...
Pasi e takoi në trotuar, Rama i kërkon Bashës takim kokë më kokë “për krizën”
Nga brenda sallës së selisë së Kuvendit ku po zhvillohet Tryeza e partive parlamentare në përpjeje për një konsensus mbi 'krizën politike' vjen nj...
Lajm i shkurtër nga brenda sallës së Tryezëz: LSI dhe PDIU mbajnë qëndrim të kundërt me PS
Kur takimi mes partive parlamentare që janë mbledhur për gjetjen e konsensusit mbi krizën, ka kaluar mbi një orë e gjysmë që nga nisja, në kryesin...