Dështon plani i Yee për të inkurajuar Opozitën e Opozitës
Që prej mëngjesit të sotëm kur diplomati amerikan, Brian Yee, që mori përsipër zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri, deklaroi agjendën e një ta...
Kriza politike/ Përfundon edhe takimi i diplomatit Yee me presidentin e zgjedhur, Meta. Asnjë njoftim- përsëri.
  Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën dhe Azinë, Hoyt Brian Yee, ka zhvilluar një takim edhe më kryetarin e Kuvendit dhe pres...
Çadra e Opozitës pushton edhe fantazinë e maxhorancës
  Sot në mëngjes, të dërguarit e kryeministrit Rama, kanë ngritur një çadër në oborrin e Bashkisë së Shkodrës. Ngjasimi me Çadrën e Opozit...
OSBE edhe në zyrën e Bashës, si në zyrën e Ramës, para se të vijë Yee
(FOTO: Arkiv)/ Një akt i çuditshëm diplomatik: Ambasadori i OSBE, pak para se të trokasë në këto zyra diplomati amerikan Yee, ka ‘pirë kafen e ...
Nisin takimet e Hyot Brian Yee për zgjidhjen e krizës në Tiranë, në fillim me Ramën
Misionari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yee, ka mbërritur në Tiranë, fillimisht në zyrën e kryeministrit Rama. Biseda ka zgjatur rreth 80 m...
Cili është Hoyt Brian Yee, a vjen sot për zgjidhje apo për një përplasje të re?
Nga Laert Skiro/ Hoyt Brian Yee duket se vjen, jo nga Shtetet e Bashkuara, por nga Budva ose nga Shkupi. Ai ka qenë në misiione n diplomatike n...
Nesër, 2000 policë në ‘gjueti’ të Protesës së Opozitës
Protesta e opozitës paraditen e së shtunës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” do të angazhojë një numër të lartë punonjësish policie, të cilët pri...
E DUAN- S’E DUAN, TË GJITHË ME PROTESTËN 13
Nga Laert Skiro/ Duket se data 13 është zgjedhur si sfidë ndaj paragjykimeve. Partia Demokratike i ka hyrë udhëtimit të protestës bashkë me ale...
Çfarë na thotë deklarata e Ilir Metës për dorëheqje si President?
Frrok Çupi/ Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, i sapo zgjedhur President i Republikës, ka deklaruar sonte në emisionin televiziv 'To...
Burime nga PD tregojnë mbi takimin e zotit Basha me kongresmenët e Amerikës
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim për rreth  90 minuta me një grup kongresmenësh amerikanë në selinë e PD të cilët mb...