TRE MUNGESA THEMELORE NË PD: DINIJTETI, PUNA E HAPUR, PASTËRTIA- SIPAS ZOTIT BERISHA.
Nga Laert Skiro/ Sigurisht, ish kryetari i PD dhe ish kryministër Sali Berisha nuk i tha këto fjalë për fjalë, por në fund të 'enës' pas bisedë...
PD ‘rrëzon” kryetarin e Grupit Parlamentar. Në krye ngjitet një kuadrovik i kohës së komunizmit
Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, ndërkohë që janë zbardhur edhe emrat e rinj që do të kenë funksione drejtuese ...
Viktimat e komunizmit në Shkodër nuk i bashkohen protestës anti-komuniste të PD. Ja pse…
(FOTO: Kryetari i shoqates se te perndjekurve politik ne Shkoder, Zenel Drangu)/ Në kohën kur PD po përgatit protestën kundër emërimit të deput...
Kush nuk është me Bashën “ka humbur rrugën”.
Nga: L. Skiro/  Kushdo që vendos PD-në të parën dhe jo rehatinë, e ka derën hapur- ka thënë Basha- edhe “pse ka humbur rrugë. Basha foli pas nu...
Pas një ore, Eduart Selami do të mbajë konferencë për shtyp… Çfarë thotë?
Sot në ora 12.00, kandidati për kryetar i PD, Eduart Selami, ka njoftuar për një konferencë për shtyp në Selinë e Partisë Demokratike. Vëmendja...
Lulzim Basha fiton më shumë se 90 për qind të votave në PD
Kryetari i Komisionit të zgjedhjeve në PD, Jemin Gjan, ka konfirmuar se Lulzim Basha, ish kryetar, ka fituar mbi 90 për qind të votave, në zgjedhj...
Eduart Selami ngre zërin 2 orë para mbylljes së zgjedhjeve në PD: “Ka presion mbi votuesit!”
  Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami ka denoncuar parregullsi, që sipas tij, janë shfaqur në zgjedhjet e sotme pë...
Manipulimi dhe presioni në PD: Gjana pranon presionin: ‘Po, foto e Bashës i rrinte mbi kokë votuesit’.
Akuzën e bërë nga kandidati Selami për kreun e PD se 'në qendra votimi ka qenë e varur fotografia e zotit Basha', kryetari i Komisionmit të Zgjedh...
Kjo foto- si të ishte bërë sot. “Berisha është i shqetësuar, ai tjetri nuk çan kokë” thotë Topalli
Deputetja e PD, Jozefina Topalli, tha se e sheh ish-kryeministrin Sali Berisha të shqetësuar në deklaratën e tij të sotme gjatë votimit për kryesi...
Berisha mbyll edhe një herë derën e kthimit në PD
Gazetarët e kanë 'gjuajtur' zotin Sali Berisha sapo ka dalë nga dhoma e votimit për kryetarin e PD. Pyetja që i kanë bërë nuk ka pasur nevojë për ...