Presidenti Ilir Meta e ka dekretuar Edi Ramën si kryeministër për herë të dytë i Shqipërisë.

Vendimi është marrë pasditen e sotme, në kohën kur Kuvendi ishte duke verifikuar mandatet dhe po zgjidhte Gramoz Ruçin si kryetar.

Tani pritet që kryeministri Rama të paraqesë emrat e ministrave të rinj.

Veritas.com.al/

Image