Qytetari dixhital shkruan:

“Doja të bëja të ditur se lekët që i jan gjetur ne makinen e Orestit jane te Sajmir Tahirit!

Ai e ka derguar posaçerisht ate per te mare leket tek kasaforta e jahtit te tij qe e ka blere kete behar qe kaloi,ose dhuarate nga Habilajt!!!!

Prandaj ndodhen dhe patentat aty, sepse ai e dergoi me nxitim se mos ja gjenin ne jahtine tij prokuroret.Ne fakt prokuroria ka rene ne ere qe Sajmir Tahiri perveç gomones posedon dhe nje jaht tjeter lluksoz. Prandaj ka dy patenta, nje per gomonen qe nuk peshon me shumë se 20 ton, dhe nje per jahtin qe eshte diku te 50-60 ton.

Ky skandal ka per te plasur nga momenti ne moment, sepse Sajmiri me miratim te Rames kishte berë ne plan qe te aratisej me gjith familje.

Do ju lutesha per arsyet e mija, amonim!”.

Veritas.com.al/