Etiketa: is_tag

SPAK, rekurs për Saimir Tahirin, kërkon dënimin e ish ministrit edhe për trafik droge
SPAK ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë, për ish ministrin Saimir Tahiri. “Argumentet dhe provat e pranuara nga gjykata, cilësimi si shpërdorim detyre është i gabuar. Por duhet cilësuat vepra e...
Dënimi i Saimir Tahirit/ Yuri Kim: Institucionet të vazhdojnë të demonstrojnë se askush s’është mbi ligjin!
Vendimin e gjykatës për të dënuar me burg Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm, me 5 vite burg, për 'Shpërdorim të detyrës', por për shkak të gjykimit të shkurtuar dënimi ulet në 3.4 vite burg...
SPAK kërkon 12 vjet burgim për Saimir Tahirin, ish- ministër.
 Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK), ka kërkuar dënimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, me 12 vjet burg. Po e njëjta kërkesë është bër...
Dënimi ‘i pakënaqshëm’ i Tahirit, Prokuroria do të apelojë vendimin.
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar sot për vendimin e marrë mbrëmjen e djeshme për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria deklaron se do të apelojë vendimin, si një detyrim ...
Ish- ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dënohet me 5 vite burg nën akuzën për ‘shpëdorim detyre’.
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shpallur fajtor për shpërdorim detyre, por i pafajshëm për trafik droge. Ky ka qenë vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda minutat ...
Pritet ora 16.00. Merr fund ‘odiseja’ me Saimir Tahirin. I pari i Reformës në Drejtësi.
Ka përfunduar seanca gjyqësore ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri, ndërsa Gjykata e Krimeve të Rënda është tërhequr për vendimin final, të cilin pritet ta japë në orën 16:00. Vetë ish-ministri Ta...
Shtyhet seanca gjyqësore për Tahirin. I akuzuari zbraz ‘thesin’ me akuza: ‘Ka politikanë që kanë vrarë njerëz!
Është shtyrë për më datë 19 shtator gjyqi në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.  Tahiri akuzohet tashmë për tre vepra të rënda penale, që kanë të bëjnë me trafik droge dhe pjesëm...
Çfarë do të thotë gjykimi i Saimir Tahirit?
Koment/ Mediat u gëzuan për lajmin,  gjatë gjithë ditës kishin qenë o pa bukë, o me pak ' thërrime'. Mediat në shërbim të kundërshtarit u gëzuan aq sa u shqyen ekranet dhe portalet... Nuk vura ...
Ish ‘Tahiri’: 5 minuta intervistë- tre fjalë që nuk mund të thuhen, 3 kërcënime dhe një fjalë fyese të lehtë ‘lepur’.
Ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, doli para gazetarëve për të bërë publike vendimin e gjykatës italiane e cila ka pushuar hetimet duke e deklaruar të pafajshëm.  Gjithashtu Tahiri kishte dh...
Mali i Zi konfirmon: ‘Saimir Tahiri ka udhëtuar me yaht drejt Italisë’. Rindizen ‘motorët’ gati të fikur të hetimit.
Ndërsa prokurorëve për Krime të Rënda iu ka mbetur edhe një muaj afat për të vendosur për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, në duart e tyre ka mbërritur përgjigja e letërporosisë n...