Etiketa: tahiri

Dënimi ‘i pakënaqshëm’ i Tahirit, Prokuroria do të apelojë vendimin.
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar sot për vendimin e marrë mbrëmjen e djeshme për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria deklaron se do të apelojë vendimin, si një detyrim ...
Ish- ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dënohet me 5 vite burg nën akuzën për ‘shpëdorim detyre’.
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shpallur fajtor për shpërdorim detyre, por i pafajshëm për trafik droge. Ky ka qenë vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda minutat ...
Pritet ora 16.00. Merr fund ‘odiseja’ me Saimir Tahirin. I pari i Reformës në Drejtësi.
Ka përfunduar seanca gjyqësore ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri, ndërsa Gjykata e Krimeve të Rënda është tërhequr për vendimin final, të cilin pritet ta japë në orën 16:00. Vetë ish-ministri Ta...
Shtyhet seanca gjyqësore për Tahirin. I akuzuari zbraz ‘thesin’ me akuza: ‘Ka politikanë që kanë vrarë njerëz!
Është shtyrë për më datë 19 shtator gjyqi në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.  Tahiri akuzohet tashmë për tre vepra të rënda penale, që kanë të bëjnë me trafik droge dhe pjesëm...
Çfarë do të thotë gjykimi i Saimir Tahirit?
Koment/ Mediat u gëzuan për lajmin,  gjatë gjithë ditës kishin qenë o pa bukë, o me pak ' thërrime'. Mediat në shërbim të kundërshtarit u gëzuan aq sa u shqyen ekranet dhe portalet... Nuk vura ...
Ish ‘Tahiri’: 5 minuta intervistë- tre fjalë që nuk mund të thuhen, 3 kërcënime dhe një fjalë fyese të lehtë ‘lepur’.
Ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, doli para gazetarëve për të bërë publike vendimin e gjykatës italiane e cila ka pushuar hetimet duke e deklaruar të pafajshëm.  Gjithashtu Tahiri kishte dh...
Mali i Zi konfirmon: ‘Saimir Tahiri ka udhëtuar me yaht drejt Italisë’. Rindizen ‘motorët’ gati të fikur të hetimit.
Ndërsa prokurorëve për Krime të Rënda iu ka mbetur edhe një muaj afat për të vendosur për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, në duart e tyre ka mbërritur përgjigja e letërporosisë n...
Nuk mund të ‘heshtë’ dosja “Tahiri”, prokurorët marrin në pyetje Moisi Habilajn
Ish- kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara ndodhën në Itali, ndërsa sonte pritet që të marrin në pyetje anëtarët e grupit “Habilaj”. Moisi Habilajn, Nezar ...
Ambasada Amerikane për ‘Fax News’: “Lirimi i Tahirit është kryer nën presion mbi gjykatën!”
  Pas  vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për lirimin nga akuzat të ish- ministrit Tahiri, ka reaguar edhe Ambasada e SHBA në Tiranë. Për FaxNews, ambasada e SHBA është shpr...
Gjykata e Krimeve të Rënda liron Saimir Tahirin, që sot mund të bëhet prapë ministër
Që sot, Gjykata ka liruar nga çdo akuzë ish ministrin Saimir Tahiri, i akuzuar për përfshirje në banda kriminale të trafikut ndërkombëtar të drogës dhe armëve. Që sot, Tahiri mund të bëhet prapë m...
Faqja 1 prej 1312345...10...E fundit »