Sa ra temperatura e motit- nisën peripecitë. Rruga e Kombit në vështirësi
Ulja e menjëhershme e temperaturave ka sjellë reshje shiu në të gjithë vendin. Ulja e temperaturave është shumë e fortë brenda disa orëve dhe resh...
Bora e parë në gjithë Kosovën. FOTO
Sot që nga orët e hershme të mëngjesi ka filluar të bie bora e parë në gjithë vendin, njofton KosovaPress, e cila sjell edhe foto nga bora e parë....
Moti: Ja zonat ku do të bjerë borë sot pas mesnate.
Sot, pas mesnatës, priten reshje dëbore në zonat malore në Veri dhe Lindje të vendit. Temperaturat në zonat e thella malore gjatë orëve të para...
Bie bora e parë në Gjalicë të Kukësit
Rënia e fortë e temperaturave të motit dhe shirat shumë të dendur, kishin një gjë pas tyre që nuk mundën ta fshehin. Bora e maleve që zakonisht...
Sot, më në fund, vjeshta nis rrugën e saj; shira dhe ulje temperature.
Këshilla e parë miqësore do të ishte që në mëngjes: 'Merrni çadër me vete!'. Nga mbasditja nisin shirat dhe ulen temperataurat me 2-3 gradë Pje...
Uragani Maria ‘shkreton’ Dominica: Kryeministri në momente ‘mëshire’
Dominica ka pësuar 'dëme të gjithanshme' nga uragani Maria, thotë kryeministri Roosevelt Skerrit. "Ne humbëm gjithçka që mund të blihet dhe shitet...
MOTI: Ky fundjavë është për plazh.
Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, që prej ditës së nesërme pritet një rritje graduale e temperaturave. Raportohet se nesër në vendin tonë...
Vjen ‘Irma” deri këtu?!… Stuhi e çmendur kudo; në Sarandë e Durrës- erë e fortë, një anije apelon për ndihmë. VIDEO
(FOTO: Një pamje nga qendra  qytetit të Sarandës para pak minuta)/ Në ata pak minuta që era arriti kulmin e shpejtësisë (ishte ora 15:35) u duk...
Tufani Irma zbarkon në Florida
TALLAHASSEE, Florida —Nga Key  West  në Pensacola, 20,6 milionë bannorë të Floridës po ndjejnë pasojat e Tufanit Irma, teksa stuhia po godet shtet...
Alarm mbi ‘Irma’. Florida nis planin urgjent për të përballuar Tufanin.
Tufani ‘Irma’ është zgjuar fuqishëm në kategorinë katër. Paralajmërimi është lëshuar për disa nga ishujt Karaibe. Shteti Florida në Shtetet e Bash...
Faqja 10 prej 15« E para...89101112...E fundit »