Etiketa: is_tag

Aeroporti i Vlorës, Rama shpërndan pamjet nga punimet: Synojmë ta ulim avionin e parë në verën e 2025-s
Pista e aeroportit  të Vlorës ka marrë formë. Është kreu i qeverisë, Edi Rama, ai i cili këtë të martë ka zgjedhur të shpërndajë disa pamje nga punimet që po bëhen aty. Kryeministri thotë se po...
Aeroporti i Kabulit është një “objektiv shumë tërheqës” për ISIS-K, Al Kaeda: Adam Schiff
Përfaqësuesi Demokrat i Kalifornisë, Adam Schiff tha se aeroporti i Kabulit mund të jetë një objektiv i sulmeve terroriste nga ISIS-Khorasan dhe Al Kaeda ndërsa trupat amerikane dhe aleate në terr...
”Paraqituni 3 orë para fluturimit”/ TIA jep njoftimin e rëndësishëm për pasagjerët
Aeroporti Nene Tereza i Rinasit, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë udhëtarët që kanë planifikuar të përdorin linjat ajrore, për të shkuar në destinacionet e dëshiruara prej tyre.  ...
Mbërrijnë 134 shqiptarët e bllokuar në Milano, karantinim 2-javor në hotelet e Durrësit
Pas Stambollit dhe Romës, avioni i “AirAlbania” rreth orës 20 :15 të mbrëmjes së sotme ka sjellë në Shqipëri 134 shqiptarë, të cilët do të transportohen më pas në dy hotelet karantinë në Durrës, k...
Një pilot i dehur, denoncohet nga kolegu dhe ndalohet në Rinas. Po tjetri që nuk denoncohet?
Prej kohësh dihet se pasagjerët e avionëve janë të rrezikuar nga aventurat e pilotëve, ose faktorë të tjerë. Por kësaj here kjo u vërtetua edhe në Rinas. Një pilot i dehur zbritet nga kabina e ...
Një nga deputetët e PD ka bashkuar votën me PS për aeroportin e Vlorës
Grupi parlamentar i PD kishte vendosur të votonte kundër ndërtimit të aeroportit të Vlorës. Por njëri prej tyre ka rebeluar dhe ka votuar pro- PS. Është fjala për Agron Shehajn, ndërsa pjesa tj...
E mbani mend lajmin se drejtori paguante disa vetë ‘të paqenë”? Sot u burgos drejtori.
(FOTO: Agron Xhafa, drejtor i aeroportit, Kukës)/ Drejtori i aeroportit të Kukësit që ende nuk është vënë në punë, Agron Xhafa ishte në listën për deputet në radhët e Lëvizjes Socialiste për In...
Një avion pasagjerësh bie mbi Bazel- thonë dëshmitarë; një viktimë
(FOTO: Pamje nga aeroporti i Bazelit, Zvicër)   Sipas dëshmitarëve që telefonuan në agjencinë “Presheva Jonë”, një avion pasagjerësh u rrëzua sot mbi aeroportin e Basel-Mulhouse të Zvic...