Etiketa: is_tag

Blinken takohet me presidentin kinez, Xi Jinping
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, është takuar me presidentin kinez, Xi Jinping, gjatë vizitës së tij dyditore në Kinë. Gjatë një konference për media në Kinë pas takimit me Xi, sek...
Edhe Alda Klosi gjen alibi për 120 mijë euro që i vodhën! Paskan qenë euro të xhaxhait në Amerikë (!).
Është zbardhur dëshmia e plotë e Alda Klosit, ish-drejtoreshës së koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë në kohën kur drejtohej nga Arben Ahmetaj dhe më pas shefe kabineti e Ministrisë së Rindërti...
Dialogu strategjik SHBA-Shqipëri/ Escobar: Shqipëria, partner i besueshëm! Ka rol të rëndësishëm.
  Në Departamentin e Shtetit është duke u zhvilluar në këto momente dialogu strategjik midis qeverisë së Shteteve të Bashkuara dhe qeverisë Shqiptare. Në takimin mes dy qeverive marrin pje...
Ligjvënësi rus kërkon nga SHBA kthimin e Alaskës dhe pagesë të dëmshpërblimeve.
Një ligjvënës rus bëri një kërkesë të çuditshme gjatë fundjavës: që Shtetet e Bashkuara të kthejnë Alaskën dhe te japin një zgjidhje historike në Kaliforni, përveç pagesës së dëmshpërblimeve ndaj ...
Kriza e Ukrainës: Luftë e SHBA ndaj gazit rus North Stream
KOMENT/ Misioni i Macron në Rusi dhe Ukrainë nuk bëri asgjë, pavarësisht pretendimeve të presidentit francez dhe deklaratave të mëvonshme për një përfitim të supozuar nga kriza ukrainase. As Gj...
Meta vizitë private në Amerikë, takon lobistin Safi Kaskas
Presidenti Ilir Meta ka qenë para pak ditësh në Amerikë, ku ka takuar edhe lobistin e njohur Safi Kaskas. Ka qenë vetë ky i fundit i cili ka bërë publike vizitën e Presidentit Meta atje, duke p...
Një refugjate e thjeshtë shqiptare kthehet te bashkë- patriotët si pilote e forcave ajrore amerikane.
Ambasada e SHBA në Shqipëri ka publikuar një shkrim që tregon historinë e pilotes shqiptare Valdeta Mehanja, e cila për herë të parë vizitoi Shqipërinë në kuadër të stërvitjes së përbashkët të “De...
RAPORT: Gjeneri Flynn Raporton se Forcat Speciale Amerikane Sulmuan Fermën e Serverit të CIA-s në Gjermani dhe Konfiskun Serverat – 5 Ushtarë të Vrarë për Servera të Siguruar.
Gjenerali Michael Flynn dha një intervistë për ‘WVW Broadcasting Network’. Ishte intervista e parë e Gjeneralit Flyyn pas faljes që i dha Presidenti Trump. Në një dëshmi shtangëse u tha se Forc...
E majta amerikane gjynjëzoi Superfuqinë në sytë e botës; këtë Amerikë duan globalistët!
Por këtë hartë që skuq, Presidenti Trump nuk do ua lejojë ta kollofitin, apo ta tjetërsojnë në pseudo-majtiste, sepse amerikanët votuan djathtas. Dhe atje ku populli voton, nuk ka Zot mbi dhe që t...
Shqiptarët e Amerikës radhiten kundër presidentit Trump, pro Biden; për inat të ‘vjehrrës Serbi’
Shqiptarët e Amerikes me ne fund u raditen kunder presidentit Donald Trump, dhe bene thirrje qe te votojne per kandidatin e pprezumuar, Joe Biden, perfaqesues i te majtes ne Amerike. Arsyetimi qe ...