Etiketa: is_tag

“Babalja”/ Salianji shkon në seancën e fundit në Apel, në 8 Maj edhe sikur të zhvillohet pa avokat
Shtyhet sërish gjyqi në gjykatën e Apelit ndaj Ervin Salianjit për çështjen “Babale”. Seanca e radhës do të mbahet me 8 Maj në orën 10:00. Gazetari i ABC News, Ermal Vija raporton se shkak ësht...
Kërkoi leje për të shkuar në Kuvend, shtyhet seanca për Sali Berishën
Shtyhet seanca në Apelin e Posaçëm për ish-kryeministrin Sali Berisha. Seanca do të mbahej për shkak se Berisha ka kërkuar leje për të shkuar në Kuvend. ABC News mëson se shkak është bërë munge...
Apeli rrëzon kërkesën e SPAK për përjashtimin e gjyqtares Olldashi nga çështja e Malltezit
Kërkesa e Prokurorisë së Posaçme për përjashtimin e gjyqtares Iliriana Olldashi nga shqyrtimi i kërkesës për sekuestron e pasurive të Jamarbër Malltezi, dhëndrit të ish kryeministrit Sali Berisha,...
Gjykata e Apelit vendos sot për Berishën. Seanca ndërpritet për disa minuta pushim, tërhiqet prokurori Arben Kraja
Sapo është ndërprerë për disa minuta seanca e ish-kryeministrit Sali Berisha, ndonëse ky i fundit nuk është paraqitur, por është përfaqësuar nga dy avokatët e tij. Gazetari Ermal Vija raporton ...
Beteja për Statutin e PD, Apeli cakton trupën që do të shqyrtojë kërkesën e “foltores” kundër Alibeajt
Gjykata e Apelit ka përcaktuar trupën gjykuese që do të vendosë për statutin e PD. Në Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga Berisha u miratuan disa ndryshime statutore dhe u krijua Komisioni i...
Gjykata e Apelit rrëzon Llallën, lë në fuqi vendimin e dënimit me burg
Gjykata e Posaçme e Apelit nuk e ka pranuar kërkesën e ish-kryeprokurorit shqiptar, Adriatik Llalla, për pezullimin e dënimit të tij me burg në masën dy vjet arrest. Vendimi u dha nga gjyqtarja...
Llalla, nga arratia, apelon dënimin me 2 vite burg
Ish-kryeprokurori i Shqipërisë, Adriatik Llalla, ka apeluar të hënën e 18 tetorit vendimin e Shkallës së Parë për pezullimin e dënimit me dy vite burg. Përmes avokatit të tij mbrojtës, Sokol Ha...
Rihapet dosja ‘Gërdeci’! Ish-ministri Fatmir Mediu do të gjykohet. Nisin hetimet.
  Gjykata e Posaçme e Apelit ka dhënë “dritën jeshile” për tragjedinë e Gërdecit. Magjistratja e posaçme Saida Dollani ka marrë vendimin në dhomë këshillimi duke rrëzuar Shkallën e Parë, e...
Edhe një gjykatës tjetër tmerrohet para ligjit; jep dorëheqjen Alaudin Malaj i Apelit.
Gjyqtari i Apelit Alaudin Malaj ka dhënë dorëheqjen. Burime për Top Channel bëjnë me dije se ai e ka dorëzuar dorëheqjen në KLGJ. Në letrën, Malaj duke e konsideruar një vendim të rëndësishëm...
Zgjidhet kryetarja e Kolegjit të Apelimit, (ose kryegjyqtare e Republikës), Natasha Mulaj
Kryegjyqtarja e Shqipërisë, me reformën e re të drejtësisë dhe vettingun është zgjedhur sot. Kryetarja e Kolegjit të Apelimit u zgjodh Natasha Mulaj. Ajo është zgjedhur me votim në prani dhe me...