Etiketa: arrestime

Bashkia Lushnjë/ Pas arrestimit të kryetarit Fatos Tushe, në pranga edhe ndihmësit e tij.
Nën akuzën 'abuzim me tenderat', në pranga  është vënë edhe Nënkryetari i Bashkisë Lushnje, Gentian Nushi dhe Drejtori i Prokurimeve, disa muaj poas arrestimit të kryetarit Tushe. "Në vazhdim t...
Arrestohen udhëheqësit e Sudanit mes thënieve për grusht shteti
  Anëtarë të qeverisë kalimtare të Sudanit dhe udhëheqës të tjerë civilë janë arrestuar pas disa raporteve për një grusht shteti ushtarak. Kryeministri Abdallah Hamdok është mes atyre q...
4 ‘të penduar’ zbërthejnë organizatën e trafikut ndërkombëtar të drogës. Drejtoheshin nga 2 familje mafioze në Kavajë e Vlorë
4 'të penduar' që më pas u bënë bashkëpunëtorë të drejtësisë, të katërt në rangje të larta të grupeve mafioze e kriminale, i kanë dhënë 'dorën' më të madhe SPAK-ut i cili ka goditur në shenjë dhe ...
Bastisje dhe arrestime, gjithçka që ndodhi dje në zyrat e veteranëve
Një aksion që filloi me bastisje në zyrat e Organizatës së Veteranëve të luftës së UÇK’së, përfundoi me arrestimin e dy prej figurave kryesore të kësaj organizate. Kreu i kësaj organizate, Hysni G...
Ardi Veliu: Janë arrestuar 15 anëtarë të një grupi kriminal, DSS plus Policia shqiptare.
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, në një deklaratë për mediat tha se prej një viti, një strukturë e posaçme speciale e Policisë së Shtetit, në bashkëpunim dhe koordinim të...
SPAK fillon arrestimet, 16 persona në pranga vetëm mbrëmë.
16 persona janë vënë në pranga mbrëmë natën, nga Policia e Shtetit, pas urdhrit të lëshuar nga SPAK. Burime bëjmë me dije se arrestimet e kryera  kanë lidhje me kalimet klandestine nga Shqipëri...
Fajësia për viktimat e tërmetit troket me pranga në duar: 35 persona shoqërohen në Durrës, mes tyre ndërtues dhe zyrtarë të lartë.
  Pas tërmetit të 26 nëntorit, që mori 51 jetë njerëzish, janë kryer arrestimet e para. Një valë arrestimesh kanë nisur në qytetin e Durrësit, një nga qarqet më të prekura nga tërmeti me m...
11 vetë, të gjithë të lidhur në të njëjtin krim, u arrestuan sot
11 persona të dyshuar si anëtarë të një grupi të strukturuar kriminal, që trafikonte lëndë narkotike drejt Greqisë, kanë përfunduar në pranga. Operacioni, i cili erdhi si rezultat i një hetimi ...
STINË ARRESTIMESH NË ‘KUPOLË’, APO “S’KEMI Ç’BËJMË”.
Koment: Veritas/ Nëse arrestimet e fundit në kupolën e politikës po bëhen për arsye se “nuk kemi ç’bëjmë!”, atëherë kjo mund të quhet një ‘flluskë’. ‘Nuk kemi ç’bëjmë’ ka kuptimin që partia ...
Politika u kthehet prangave; PD paraqet listën e vet për arrestime…
Nga: L. Skiro/ Deri më tani në listën e Opozitës ndodhen Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, drejtori i Policisë së Fierit ( që nuk i përmendet emri), deputeti socialist ...
Faqja 1 prej 212