Etiketa: is_tag

Kosovë/ Ambasadori amerikan: Draft statuti për Asociacionin s’ka fuqi ekzekutive, fjalën e fundit do ta thotë Kushtetuesja
Ambasadori i SHBA-ve, Jeffrey Hovenier, ka deklaruar se draft-statuti i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është në përputhje me Kushtetutën e Kosovës dhe nuk do të ketë kompetenca ekzekuti...
Ambasadorët e vendeve të BE mbështesin propozimin e Ramës për asociacionin në Kosovë
Propozimi i kryeministrit Edi Rama për formimin e asociacionit ne katër komunave e veriu të kosovës, është një opsion i mirë që duhet të merret në konsideratë nga Albin Kurti. Ambasadori francez n...
Bie kështjella e qëndresës: Qeveria e Kosovës të hënën nënshkruhet asociacionin në Bruksel: Ministre Çitaku
Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se në takimin e së hënës që do të mbahet në Bruksel mes presidentit Aleksandër Vuçiç ...
Albin Kurti vendos gjashtë kushte, që zor se do të pranohen nga Perëndimi, për Asociacionin.
Kryeministri Albin Kurti sot në Kuvend ka dhënë gjashtë pika si kushte për Asociacionin në marrëveshjen me Serbinë. “Normalizimi i plotë i marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë me njohjen ...
Kosovë/ Kurti kundër Asociacionit një etnik: “Nuk është i mundshëm!’
“Asociacioni një etnik në Kosovën me Kushtetutë shumetnike nuk është i mundshëm”, tha kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas vizitës që i bëri një biznesi të këpucëve në Ferizaj. Ai t...
Sot dita e Asociacionit. Takimi në 10:00 në Ambasadën Amerikane në Prishtinë. Kush ftohet e kush jo
Zhurma e krijuar nga opinionet e shumta rreth themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe që ka ardhur si kërkesë imediate e përforcuar edhe nga letra a dy top-diplomatëve amerikanë, D...