Etiketa: is_tag

Italia bëhet me kryeministre, e para grua. Betohet Meloni.
Për herë të parë Italia ka në krye të qeverisë një grua dhe njëkohësisht një ekstremiste të djathtë. Kryetarja e partisë "Vëllezërit e Italisë", Giorgia Meloni dhe qeveria e saj e koalicionit të d...
Betohen tetë prokurorët; SPAK tani nis rrugën e ‘bisturisë’ drejt krimit të lartë
Prej kohësh pritej ngritja e Strukturës Speciale kundër Krimit dhe Korrupsionit ( SPAK0, por përmes pengesave të zyrtarëve më të lartë të vendit, më në fund arriti të betohet në zyrat ku ishte pen...
Presidenti fton për ‘betim’ tre anëtarë të Gjykatës Kushtetuese, por kjo ka vlerë vetëm për dy.
Presidenti Ilir Meta thërret për betim në presidencë 3 anëtaret e rinj të gjykatës kushtetuese, dy emra të votuar nga kuvendi Elsa Toska dhe Fiona papajorgjin dhe të dekretuarën e tij dje, Marsida...
Steve Bannon betohet si Shef i Strategjive të Presidentit Trump
(FOTO: Steve Bannon)/ Ditën e Diele, në “East Room” të Shtëpisë së Bardhë, në ceremoninë e betimit të stafit është betuar edhe shefi i Strategjive të Presidentit Donald Trump, këshilltari i vje...
BETOHET TRUMP: ‘NË ÇDO FRYMËMARRJE DO TË LUFTOJ PËR JU. GJITHÇKA FILLON SOT!’ (FOTO)
  Në fjalimin e tij inaugurues si President i 45, Donald Trump ka shpërndarë një elegji për Amerikanët që ndjehen të harruar nga qeveria e tyre. -'Unë do të luftoj për ju me çdo frymëma...
DONALD J TRUMP BEHET PRESIDNET I SHTETEVE TE BASHKUARA TE AMERIKES
Presidenti Donald Trump sapo u betua mbi Bibel per Kushtetuten e Shteteve te Bashkuara si President i 45. Veritas.com.al/...