Etiketa: is_tag

Frikë në Shkup/ Alarm për bombë në 7 shkolla dhe disa qendra tregtare; evakuohen qytetarët
 Sot rreth orës 09:30 është raportuar se në adresën elektronike të shtatë shkollave të mesme në Shkup është dërguar kërcënim me eksploziv. Menjëherë pas marrjes së de...
Tritoli në shtëpinë e Dukës: Policia sekuestron pamjet e kamerave të sigurisë
Policia e Shtetit ka sekuestruar të martën e 25 janarit pamjet e kamerave të sigurisë në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Mbrëmjen e 24 janarit, q...
Tiranë/ Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore , peshon 500 kg
Gjendet një bombë e Luftës së Dytë botërore në Tiranë. “Forcat tona xheniere, të cilat pas pak javësh festojnë 100 vjetorin e krijimit, rikonformojnë se FA janë etalon i përkushtimit dhe ...
Pako bombë iu adresohen Barack Obamës dhe Hillary Clinton në shtëpi.
Nga: CNN/ Autoritetet kanë interceptuar pajisje që ishin përgatitur për ish- presidentin Barack Obama dhe kandidaten për presidente 2016, Hillary Clinton. Një pako e dyshimtë që përmbante nj...
Dikush prodhonte bomba pesëdhjetë metra larg Ambasadës Amerikane?
Shpërthimi që ndodhi sot në mëngje në një biznes të vogël të riparimit të celularëve në afërsi të Ambasadës Amerikanë në Tiranë shkaktoi frikë dhe pastaj policia tregoi pronarin e biznesit të plag...
Nëse ndodh…., Hiroshima dhe Nagasaki do të dukeshin të vogla!
Për fat të keq, skenari i një shpërthimi konflikti  bërthamor pas kërcënimeve nga Koreja e Veriut, nuk është për t’u lënë në harresë. Edhe pse sot kërcënimi mes Phenianit dhe Uashingtonit është në...
Shtetet e Bashkuara hedh “nënën e bombave”, për herë të parë në Afganistan.
Sot e Enjte, Shtetet e Bashkuara të Amerikës në sulmin në Afganistan ka hedhur deri më tash bombën më të madhe jo bërthamore, GBU-43, e njohur si “nëna e të gjitha bombave” (MOAB- Mother of all bo...
Në Ankara, Turqi, dy kamikazë hidhen në erë në sy të policisë
Dy kamikazë me bomba kanë hedhur veten në erë në afërsi të kryeqytetit Turk, Ankara, pasi ata ishin afruar policisë. Militantët, që besohet se ishin meshkuj dhe femra, dyshohen se kishin planif...